Dünya
16.05.2011 - 11:45 | Son Güncelleme: 16.05.2011-11:47

Siyahi çiftin beyaz tenli, sarışın bebeği oldu!

Eşi doğum yapan siyahi baba, bebeğini ilk kez gördüğü anda büyük bir şok yaşadı...

Sitene Ekle

milliyet.com.tr

İngiltere'de yaşayan Francis ve Arlette Tshibangu çifti, ailenin ikinci bebeğinin doğumuyla büyük bir şok yaşadılar.
Çiftin iki yaşındaki çocukları Seth, ailesinin tüm irsi özelliklerini taşırken, şu anda 11 haftalık olan Daniel beyaz tenli ve sarı saçlara sahip şekilde doğdu.
Doktorları Daniel'il albino olmadığını, hafif bir genetik mutasyona uğradığını düşünüyorlar.
28 yaşındaki Francis, ikinci bebeğini ilk gördüğünde şaşkınlıktan ağzının açık kaldığını, bebeğin kendisinden olduğuna inanamadığını söylüyor.
Ancak karısına güveninin tam olduğunu belirten Francis, hastanedeki hemşirelerin bile karısının kendisini aldattığından şüphelendiklerini farkettiğini sözlerine ekliyor.
25 yaşındaki Arlette de, doğumhanede bebeğin görülmesinin ardından tam bir sessizlik yaşandığını, kendisi de dahil herkesin şoka girdiğini söylüyor.
Doktorları da, bebeğin babasının beyaz olması durumunda bile bebeğin annesinin özelliklerinin de bir kısmını alarak, melez olması gerekirken, beyaz tenli ve sarışın olmasının genetik bir mutasyondan kaynaklandığını, ancak bebeğin tamamen sağlıklı olduğunu açıkladılar.

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında da benzer bir olay yaşanmış ve İngiltere'de Nijerya asıllı siyahi bir anne ve baba beyaz tenli, sarı saçlı ve mavi gözlü bir kız çocuğu sahibi olmuşlardı.

 


Hayalindeki tatil için Butik Oteller’de yerin hazır!


Etiketler:
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Oya Başar, Ali Sunal ve Dolunay Soysert'in rol aldıkları dizi hangisidir?
    ©Copyright 2011 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.