11terörist öldürüldü

Nazimiye’nin Dokuzkayalar bölgesinde eylem hazırlığı yaptıkları belirlenen 30 terörist tespit edildi. Chelsea-Fenerbahçe maçının oynandığı dakikalarda teröristlerin barındığı mağaralar basıldı ve 11’i ölü olarak ele geçirildi

11terörist öldürüldü

Tunceli’de, PKK’lı teröristlere beklemedikleri bir anda düzenlenen baskınla ağır kayıp verdirildi. Fenerbahçe’nin salı akşamı Chelsea’yle oynadığı Avrupa Şampiyonlar Ligi karşılaşması sırasında helikopterle indirilen komandoların mağaralarda kıstırdığı teröristlerden 11’i öldürüldü.
Nazimiye’nin Dokuzkayalar bölgesinde eylem hazırlığında oldukları belirtilen 30 teröristin tespit edilmesi üzerine, güvenlik güçleri harekete geçti.
Pazartesi günü Dokuzkayalar’a uzak noktalara helikopterle indirilen bin komando bölgeyi çembere aldı. Teröristlerin bulunduğu alanlara doğru sızan komandolar, stratejik noktaları tuttu. 

Maç gecesi baskın
Operasyonun farklı bölgelerde yapıldığını ve çevrelerinde çok sayıda asker bulunduğunu düşünen teröristler de sığınaklarından çıkmadı.
Chelsea-Fenerbahçe karşılaşmasının devre arasında havalanan Sikorsky helikopterler, jandarma özel harekat timlerini Dokuzkayalar bölgesine indirdi.  Mağaralara yönelen askerler, basma düzenekli ve kilolarca ağırlığındaki üç bombayı bularak etkisiz hale getirdi. Gece yarısı mağaralarda kıstırılan teröristlerle sıcak temas sağlandı. Gece boyunca süren çatışmada teröristlere ağır kayıplar verdirildi.
Teröristlerin arkalarında mayınlı tuzaklar bırakarak Kutuderesi’ne doğru kaçmaya çalıştığı, ancak bu bölgenin de daha önceden komandolarca tutulduğu kaydedildi. Askeri yetkililer, PKK’ya son dönemin en büyük darbelerinden birinin vurulduğunu belirterek, sığınaklarda kilolarca patlayıcı, çok sayıda silah ve tonlarca gıda maddesinin ele geçirildiğini kaydetti.
Tunceli’deki çatışmayla ilgili olarak Genelkurmay’ın internet sitesinde yapılan duyuruda, Nazimiye’deki çalışmada 11 PKK’lının etkisiz hale getirildiği, 1 kadının da yaralı olarak ele geçirildiği belirtildi. Sitede, Diyarbakır Hani’de çıkan çatışmada da 2 teröristin öldürüldüğü kaydedildi.

Şırnak’ta 3 terörist teslim oldu
Şırnak’ın Küpeli Dağı’nda önceki gün başlatılan operasyonlara katılan Kobra helikopterler ve tanklar, teröristlerin barınabileceği bazı mağaraları ateş altına alarak tahrip etti. Operasyonlarda 3 PKK’lı güvenlik güçlerine teslim oldu.

Pendik'te iki otomobil çarpıştıİstanbul Pendik, TEM Bağlantı yolunda meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber