Geri Dön

‘16 milyon İstanbullu hemşehri olacağız’

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Ekrem İmamoğlu, Merter Green Park Hotel’de düzenlenen programda kanaat önderleriyle bir araya geldi.

‘16 milyon İstanbullu hemşehri olacağız’

İmamoğlu, ardından Güngören Haznedar Meydanı’nda vatandaşlarla buluştu. İmamoğlu “Ben, zaten İBB Başkanı seçildim, yine seçileceğim. 39 belediye başkanıyla çalışacağım. Bakın Güngören’deyiz. Güngören’de bir kardeşimiz belediye başkanı seçilmiş. Bahçelievler’de bir belediye başkanı seçilmiş, o da bizim kardeşimiz. Bakırköy Belediye Başkanımız burada. O da CHP’den seçilmiş. Rakibimiz ‘Millet bize mecbur’ anlayışında. Kendi insanına ‘Kadro yok’ diyen bir anlayış olabilir mi? Ben ne diyorum? Benim 16 milyon insanım var. Ben onlara güveniyorum. Onlarla yöneteceğim İstanbul’u. Fark burada” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, “Bu toplum bizden barış, huzur istiyor. Kavga istemiyor. Bana diyorlar ki: Proje. Niye? Güler yüzlü. Ben, hep güler yüzlüyüm. Beni yıllardır tanıyan insanlar var. Somurtmayı sevmem. Güler yüzlü olmak insanı genç tutuyor. Yüz kaslarını çalıştırıyor. Bu şehrin insanının yüzünü güldürmeye geliyor. Adil bir şehir yönetimi anlayışı getirip, insanları buluşturmaya, kucaklaştırmaya geliyoruz. Bir arada yaşama kültürünü yerleştirmeye geliyoruz. Hemşehri olacağız. 16 milyon İstanbullu hemşehri olacağız” dedi.

ABD yasak dinlemedi! Tehlikeli deneme...ABD Hava Kuvvetleri, Donald Trump yönetiminin yakın zamanda çekildiği Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler (INF) Anlaşması kapsamında yasaklı olan orta menzilli karada konuşlu bir balistik füzeyi denediklerini açıkladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber