Adnan Hoca'ya sorgu maratonu

Adnan Hoca'ya sorgu maratonu


Neslihan Cuyar İstanbul


       İstanbul Emniyet Müdürü Hasan Özdemir'in "çete" olarak adlandırdığı Bilim Araştırma Vakfı (BAV) Fahri Başkanı Adnan Oktar ve vakıf üyelerine yönelik operasyonda gözaltına alınanların sayısı 85'e yükseldi.
       Şantaj kasetlerinin de ele geçirildiği ileri sürülen operasyonda, ortaya çıkarılan Adnan Hoca'nın Kandilli ve Silivri'deki lüks malikaneleri de şaşkınlık uyandırdı.
       Kamuoyunda Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar ve 37'si kadın 85 vakıf üyesinin sorgusuna ve operasyonlarda ele geçirilen kaset, bilgisayar diski, dosya, video kasetleri, fotoğraf ve belgelerin incelenmesine Organize Suçlar ve kaçakçılık Şube Müdürlüğü'nde devam ediliyor.
       Adnan Hoca ve müridlerinin gözaltı sürelerinin salı günü dolacağını belirten yetkililer, soruşturma sürdüğü için cuma gününe kadar ek sorgu süresi alınabileceği ifade ettiler.
       Yaklaşık 2 bin polisin katıldığı operasyonlarda ele geçen belgeler arasında, ünlü kişilere şantaj yapılmak amacıyla hazırlandığı belirtilen video kasetlerin bulunduğu ileri sürüldü.
       Adnan Hoca'nın gözaltına alındığı Kandilli'deki sarayı andıran malikanesiyle Silivri'deki lüks çiftlik evi görenleri şaşkına çevirdi. Her tarafı kameralarla kontrol altında tutulan iki malikanede bulunan antika eşyalar dikkat çekti.Kirli propagandaya sert yanıt! 'Kimyasal yalanı' boşa çıktıGüvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, özellikle dış basında TSK'nın kimyasal silah kullandığı yalanını içeren haberler devam ediyor.TSK'nın elinde kimyasal silah bulunmadığı açıklamaları resmi olarak Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından ve bakanlığın resmi hesaplarından yapılmasına rağmen terör örgütü son günlerde bir çocuğun üzerinden kirli ve kara propagandayı yürütüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber