Ağar 9 Şubat’ta hâkim önünde

Terör suçlarına bakmakla yetkili Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, eski DP lideri Mehmet Ağar’ı Susurluk davası kapsamında yargılayabileceğine karar verdi

Ağar 9 Şubat’ta hâkim önünde

Mahkeme, 9 Şubat’ta yapılacak duruşmaya katılmaması halinde polis zoruyla getirileceğini, Ağar‘a tebliğ etti. Danıştay 1. Daire, 22 Temmuz seçimlerinde yeniden milletvekili seçilemeyerek dokunulmazlığını kaybeden Ağar’ın “cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak” suçuyla ilgili dosyasını ele almış ve yargılanmasına karar vermişti. Daire’nin bu kararının kesinleşmesi üzerine, dosya Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmişti.
Başsavcılık, dosyayı Yargıtay 8. Ceza Dairesi’ne; 8. Ceza Dairesi de Ağar’ın suç tarihinde “emniyet müdürü” statüsünde olduğuna işaret ederek, görevsizlik kararıyla dosyayı Ankara 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ne göndermişti.
3. Ağır Ceza Mahkemesi, Ağar’a isnat edilen, “suç işlemek amacıyla teşekkül oluşturmak” suçuna bakmakla görevli olmadığına karar verdi. Mahkeme, dosyayı Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. Bu mahkeme, yargılamayı yapmakla yetkili olduğuna karar verdi ve duruşma tarihini 9 Şubat olarak belirledi.

Takla atan otomobil yayaların üzerine devrildi 7 yaralıRusya'da yaya geçidi önünde meydana gelen kazada, otomobillerden biri kontrolden çıkarak takla attı ve yayaların üzerine devrildi. Kazada, 6 yaya ve takla atan otomobilin sürücüsü yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber