‘Alçaklığın içindeler’

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 5 polisin şehit olması ve 3 vatandaşın hayatını kaybetmesi nedeniyle yayımladığı başsağlığı mesajında, “Anne karnındaki doğmamış bebeğe, savunmasız insanlara, cami imamlarına, en mutlu günlerinde gelin ve damatlara saldıracak kadar gözünü kan bürümüş örgüt militanlarının, Güroymak’ta da sokaktaki 4 yaşındaki masum yavruya kastetmeleri, nasıl bir panik ve çaresizlik içinde olduklarını göstermesi bakımından son derece manidardır” dedi

‘Alçaklığın içindeler’

Erdoğan, tüm tahriklere, insanlık dışı tüm saldırılarına rağmen terör örgütüyle mücadelenin artarak devam edeceğini vurguladı.
Başbakanlık Basın Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Erdoğan, Güroymak’taki saldırı nedeniyle İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e başsağlığı diledi. Erdoğan mesajında şunları kaydetti:
“Terör örgütü, taşeronluğunun bir gereği olarak aldığı ihaleyi ifa etmek gibi bir alçaklığın içindedir. Kardeşliğimizi tahrip etmeye, ülkenin huzur ve istikrarını bozmaya, Türkiye ’nin asil y ürüyüşünü yavaşlatmaya yönelik bu saldırılar asla ve asla hedefine ulaşamayacaktır. Güvenlik güçlerimiz, bu ülkenin birlik, bütünlük ve kardeşliğini muhafaza etmek adına canlarını ortaya koyarak şehadet mertebesine ulaşmış, isimlerini bu aziz milletin gönlüne yazdırmışlardır. Tüm tahriklere, insanlık dışı tüm saldırılarına rağmen terör örgütüyle mücadelemiz artarak devam edecektir. Terörle mücadelede demokrasi-güvenlik dengesi asla zedelenmeyecek, sabırla ve metanetle terör örgütünün gerçek maskesi ortaya çıkarılacaktır. Terörden beslenenler, terör örgütünün döktüğü kan üzerinden rant sağlamaya çalışanlar da, şehitlerimiz kadar masum yavruların, masum ve savunmasız insanların vebali karşısında millet nezdinde mahkum ve mahcup olacaklardır.”

O gelince herkes bahçesini yakmaya başladı: Drakula!Trabzon’da dadandığı bazı bahçelerde, fındık ağaçlarının dallarının kurumasına neden olan, 'Drakula' olarak bilinen 'Turunçgil Uzun Antenli Teke Böceği'nin hızla yayılmasının önüne geçemeyen üreticiler, iş makineleri eşliğinde söktükleri fındık bahçelerini yakarak önlem alıyor.​

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber