Alevi Enstitüsü Gül’ü ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gülizar Cengiz Başkanlığı’ındaki Alevi Bektaşi Kültür Enstitüsü Yöneticilerini kabul etti.

Alevi Enstitüsü Gül’ü ziyaret etti

Tarabya Köşkü’nde gerçekleşen görüşme basına kapalı gerçekleşti. Saat 15.00’de taksiyle Tarabya Köşkü’ne gelen heyet üyeleri yürüyerek içeri girdi. Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından yine yürüyerek köşkten çıkan Alevi Bektaşi Kültür Enstitüsü yöneticileri habercilere açıklama yaptı. Açıklamayı Alevi Bektaşi Kültür Enstitüsü Gülizar Cengiz gerçekleştirdi. 3 yıldır üzerinde çalıştıkları bilimsel raporu Gül’e sunduklarını söyleyen Cengiz, “Kendisi, konuyla ilgili gereğini yapacağını, görüşmenin olumlu olduğunu ifade etti” dedi.
Alevi-Bektaşiler’in sorunları ve çözümlerine ilişkin raporu tamamladıktan sonra, tüm partilerden yazılı başvuru yaparak randevu talep ettiklerini belirten Cengiz, şu ana kadar MHP, CHP ve BDP’ye sunduklarını, ancak henüz AK Parti’den yanıt almadıklarını söyledi.
Cengiz, Kültür ve Turizm Bakanı’ndan raporla ilgili randevu talep ettiklerini, ancak bugüne kadar bir geri dönüş olmadığını anlattı. Alevi-Bektaşilerle yapılan yüz yüze görüşmeler sonucunda bilimsel bir rapor ortaya koyduklarını belirten Cengiz, raporda talepler ve çözüm önerilerinin sıralandığını belirtti. Cengiz ve beraberindekiler yine taksiyle Tarabya Köşkü’nden ayrıldı.

Aksaray'da trafik kazasıAksaray'da 3 gün sonra düğünü olacak oğlunun düğün davetiyesini dağıtmak için akrabalarına giden baba Mehmet Mustafa Çiftçinin (56) kullandığı otomobil, önce bir TIR'a ardından da hafif ticari araçla çarpıştı. Zincirleme kazada Mehmet Mustafa Çiftçi hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber