Alim Sudaş 3 şirkete ortak

CHP’nin İstanbul büyükşehir belediye başkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a Serdar Kepenek’ten sonra bu kez de Alim Sudaş’ın kim olduğunu sordu

Alim Sudaş 3 şirkete ortak

Kanal D Ana Haber’de açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu “Topbaş bu şahsın kim olduğunu açıklasın, aksi takdirde birkaç gün içinde ben açıklayacağım” dedi. Kılıçdaroğlu daha sonra şu bilgileri verdi:
“Eve Turizm AŞ diye bir şirket var. Bu şirkete 4 milyon 750 bin TL ödemişler. Bu rakam bu şirkete neden ödenmiştir? Şimdi Sayın Topbaş cevap versin. Hatta isim verelim, Alim Sudaş. Bakalım ne yapmış Sudaş? Bu şahıs da kuyumculuk ve döviz işleri yapıyor.”

Gıda işi de yapıyor
Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği Sudaş’ın, İstanbul Ticaret Odası (İTO) verilerine göre 3 şirkette ortaklığı var. Sudaş ‘Alim Döviz ve Altın Ticaret’, ‘Eve Turizm Seyahat ve Ticaret’ ile ‘Ar Gıda Ürünleri’ firmalarına ortak.
800 bin TL sermayeli ‘Alim Döviz ve Altın Ticaret’ döviz bürosu olarak faaliyet gösteriyor. Şirkette Sudaş yönetim kurulu başkanı, Şöhret Sudaş başkan yardımcısı, Halit Düzgün de yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyor.
Seyahat acentesi olarak geçen 110 bin TL sermayeli Eve Turizm’de ise Alim Sudaş, Hüsna Sudaş, Mehmet Fikret Ünalmış, Rıza Şahin ve Yalçın Şahin ortak. Şirketin yetkilileri arasında İnci Ocaktan, Kahan Kızıltan, Selahattin Ozan Gökemre ve Serhat Güler’in isimleri var.
Alim Sudaş, Fındıkzade’deki ‘Ar Gıda Ürünleri Sanayi ve Ticaret’ firmasının da ortağı...
2004’te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Suudi Arabistan gezisine eşlik eden işadamları arasında da yer alan Sudaş, aynı zamanda Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) üyesi.

Bir otelin kiralanan odasında... İğrenç şifre: Kutu çıkacak!Edirne'de polisin düzenlediği fuhuş operasyonunda, aralarında üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 12 kadın ile kadınlara para karşılığında fuhuş yaptırdığı belirtilen 2 erkek, gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber