Alimin bedduası şizofrenik bir hal

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 14 Aralık operasyonunun basına yönelik bir operasyon olmadığını söyledi. Davutoğlu, Hrant Dink cinayetiyle ilgili ise, “Dink cinayeti tesadüfi bir cinayet değil” açıklamasını yaptı.

Alimin bedduası şizofrenik bir hal


Haber Türk gazetesinden Muhsin Kızılkaya’ya konuşan Davutoğlu, Fethullah Gülen’in herkul.org’da yayınlanan son videosunda “beyin kanaması geçirirsiniz inşallah” gibi ifadeler bulunduğu sorusuna, “Burada bir kimlik bölünmesi var. Şimdi İsrail Filistinlilere zulüm ederken ‘Otoriteye başkaldırmamak lazım’ diyeceksiniz ve zalime karşı böylesine bir zulmü neredeyse meşru kılacak şekilde ‘Otoriteye başkaldırmayın’ diye tavsiyede bulunacaksınız, sonra Türkiye gibi öyle veya böyle demokrasisi olan bir ülkeye ‘Zalim’ deyip isyan çağrısında bulunacaksınız... İşte şizofrenik hal bu.” Davutoğlu, “Cemaatçi” oldukları iddia edilen iki polisin ifadesiyle yeniden gündeme gelen Dink cinayetiyle ilgili de şu açıklamaları yaptı:
“Dink cinayeti tesadüfi bir cinayet değil. Katledildiği günü hiç unutmam. Haber bana geldi, çok üzüldüm. Abdullah Bey Dışişleri Bakanı’ydı, onu aradım. ‘Bütün diasporayı İstanbul’a cenazeye çağıralım’ dedim. Çağırdık, hepsi geldiler. Bir, hükümetin onları davet etmiş olması onları şoke etti.”
Davutoğlu, Dink’in ailesiyle bir görüşmeniz olabilir mi şeklindeki soruya da, “Olabilir tabii... Mesela ben Ermeni kimliği dolayısıyla değil, kendisine güvendiğim için Etyen Mahçupyan’ı başdanışmanım yaptım” yanıtını verdi.

Şili'de 'ulaşıma zam' protestosu, şiddet eylemine dönüştüÜlkede, özellikle başkent Santiago'da hayatı durma noktasına getiren gösterilerde 3 kişi hayatını kaybetti, 960 kişi tutuklandı. Şili ordusu, başkent Santiago için dün ilan edilen sokağa çıkma yasağının uzatıldığını duyurdu. Şili Devlet Başkanı Sebastian Pinera, 'Bütün yurttaşlarımızı bu zor zamanda birlik olmaya, ülkemizi ve büyük çabalarla inşa ettiklerimizi korumaya davet ediyorum. Şiddet olaylarına karışan bir grubun birlikte kurduğumuz onca şeye zarar vermesine izin veremeyiz' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber