‘Atatürk’le hiçbir zaman sorunumuz olmadı’

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, belediye başkanlarının istifasının istenmesinde FETÖ bağlantısı olduğu iddialarına ilişkin olarak “Biz diğer partilerden farklı olarak 17-25 Aralık 2013’ten sonra FETÖ ile ilgili temizliğimizi yaptık. Bize ‘siyasi ayak’ atfında bulunanlar öncelikle dönsünler kendi içlerindeki FETÖ temizliğini yapsınlar” dedi. Ünal, dün katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Ünal, “Siz Atatürk’ün değerinin tekrar anlaşılması gibi bir süreç mi yaşıyorsunuz, yoksa 2019’a dönük bir seçim yatırımı mı yeni söylem?” sorusu üzerine şu ifadeleri kullandı: “Ak Parti siyasetinin Mustafa Kemal Atatürk ile ve cumhuriyetle hiçbir zaman, hiçbir sorunu olmadı. Bizim 2002’deki parti programımızda, daha sonra parti tüzüğümüzde, daha sonra 2012 Siyasi Vizyon Belgemizde, daha sonra 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimi Siyasi Vizyon Belgemize baktığınız zaman laiklikle, cumhuriyetle, Atatürk ile ilgili duruşumuz son derece nettir. Bizim ne Mustafa Kemal Atatürk’le ne İsmet İnönü’yle bir hesaplaşma içerisine girmek gibi bir niyetimiz yok. Cumhuriyet bizimdir, Mustafa Kemal Atatürk bizimdir, Kurtuluş Savaşı’nda mücadele veren bütün kahramanlar bizim kahramanlarımızdır.”

Sadece 2 bin dolar harcayıp otostopla 27 ülke gezdiEvinden öğrenim gördüğü üniversite yerleşkesine giderken deneyimlediği otostopla yolculuğu yaşam tarzı haline getiren Manisalı Furkan Erdem, bu yöntemle, yaklaşık 9 ayda sadece 2 bin dolar harcayarak 27 ülkeyi ziyaret etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber