Azerbaycan’dan Bozkır’a madalya

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Türkiye-Azerbaycan ilişkilerine siyasi katkılarından dolayı TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır’a “Azerbaycan Cumhuriyeti Diplomatik Hizmet Kurumlarının 100. Yıldönümü Madalyası” ile onurlandırdı.

Azerbaycan’dan Bozkır’a madalya

Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçiliği’ndeki madalya takdim töreninde konuşan Bozkır şunları söyledi: “Türkiye ve Azerbaycan’ın böyle güzel ilişki içinde olduğu bir dönemde, tek millet iki devlet anlayışı içinde bütün dünyaya örnek olan güzel bir tablo verildiği dönemde bana büyük bir  onur duyacağım bir madalyanın tebliğ edilmesi gerçekten hayatımın sonuna kadar unutamayacağım bir anıdır. İyi ki Azerbaycan var, iyi ki Türkiye  Cumhuriyeti’nin yanında böyle güçlü ve bizimle dost, kardeş bir ülke var.”

Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim de Azerbaycan ile Türkiye’nin kardeşliğinin çok güçlü olduğunu vurguladı. İbrahim, Bozkır’ın her zaman Azerbaycan’ın ve diplomasinin yanında olduğunu söyledi.

Fuhuş operasyonunda gelin ve görümce gözaltına alındıİzmit'te, polis ekiplerince masaj derneğine düzenlenen fuhuş operasyonunda, dernek yöneticileri 7 aylık hamile D.Ö. (22) ile görümcesi N.Ö. (33) gözaltına aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber