Bahçeli: Brüksel'den önce, Kandil'e bak

MHP liderinden Erdoğan'a: Mehmetçiğin önünden derhal çekil. Bayrağımızın Kandil'de dalgalanmasına engel olma. Brüksel'den önce Kandil'e, Lübnan'dan önce Kerkük'e bak"

ÜLKÜCÜLERDEN İNÖNÜ STADI'NDA FETİH ŞÖLENİ axsiy032.jpg İstanbul'un fethinin 554. yıldönümü nedeniyle İstanbul Ülkü Ocakları'nca dün akşam İnönü Stadı'nda düzenlenen fetih şölenine katılan Bahçeli, Türk düşmanlığının arttığına dikkat çekerek şunları söyledi: MHP lideri Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, "Bayrağımızın dalgalanması gereken yer sadece Erzurum değil, Kandil Dağı'dır. Mehmetçiğin önünden derhal çekil" çağrısında bulundu. "Fetihten 5.5 asır sonra işbirlikçi bir hükümetin teslimiyetiyle milletin birliği, vatanımızın bağımsızlığı tıpkı 91 yıl önce İstanbul işgalinde olduğu gibi tehdit altına girmiştir. Tehdit tüm yurda yayılmıştır. Yine ilkesiz ve korkak bir zihniyet iktidardadır. Yine yabancı güçler iç işlerimize karışmaktadır. Osmanlı'yı yıkan küresel aktörler 84 yıl sonra kendilerine yeni bir Damat Ferit hükümeti bulabilmiştir." Çeşitli ülkelerden gelen taciz ve aşağılamaların hükümet tarafından sineye çekildiğini savunan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:"Dün Osmanlı'yı yıkan kapitülasyonlar, bugün küreselleşme adıyla karşımızdadır. AKP zihniyeti terörle mücadele insiyatifini yabancılara teslim etmiştir. Buradan Başbakan'a çağrıda bulunuyorum: Bedelini kanla ödeyerek dalgalandırdığımız bayrağımızı nihayet Erzurum'da hatırladın. Bu önemli bir aşamadır, devam et. Ancak bil ki bayrağımızın dalgalanması gereken yer sadece Erzurum değil, öncelikle Kandil Dağı'dır. Derhal Mehmetçiğin önünden çekil, bayrağımızın orada dalgalanmasına engel olma. Brüksel'den önce Kandil'e, Lübnan'dan önce Kerkük'e bak." 'Damat Ferit hükümeti' Şölende türbanlı kadınlar ve bozkurt işareti yapan genç kızlar dikkat çekti.Şölene eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş, sinema sanatçısı Serdar Gökhan da katıldı. "Devletin başına Devlet gelecek", "Türbana dokunan eller kırılsın" gibi sloganların atıldığı şölende, "Türke kefen biçenin sonu korkunç olur", "Apo'nun ipini ülkücüler çekecek", "Hataları sayın, sandıkta öç alın" yazılı pankartlar açıldı.Gecede Mustafa Yıldızdoğan, Aşık Sefa ve Grup Gökçen sahne aldı. 'Sandıkta öç alın' pankartı

Gümüşhane’nin İHA’sı HÜMA göklerdeGümüşhane Üniversitesi öğrencileri tarafından hazırlanan ve cennette sürekli uçan kuş anlamına gelen ‘Hüma’ adlı insansız hava aracı Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde yarışacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber