Bahçeli: Karada ne varsa almışlar denizin peşindeler

Balıkesir’in Susurluk ilçesinde konuşan MHP lideri Bahçeli, 17 Aralık operasyonu üzerinden Başbakan Erdoğan’a yüklenirken, tüm seçmenlere yaptığı ‘Oy verin’ çağrısını da yineledi

Bahçeli: Karada ne varsa almışlar denizin peşindeler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Balıkesir’in Susurluk ilçesinde yaptığı konuşmada yolsuzluk ve rüşvetin, kangren gibi büyük bir sosyal hastalık olduğunu belirterek yurttaşlara “oy verin” çağrısında bulundu.
Bahçeli, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Balıkesir’in Susurluk ilçesinde, partisinin seçim irtibat bürosunun açılış töreninde konuştu. Milli değerlerin tahrip edildiği bir dönem yaşandığını söyleyen Bahçeli “Türkiyemiz bölünmenin eşiğinde. Böyle bir dönem içinde milletimizin çıkış yolunun, demokrasi içinde olması lazım” dedi.

‘Milli bir görev’
Bahçeli, sandığı gitmenin milli bir görev olarak kabul edilmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi:
“Sandığa gitmekle kalmayıp oyumuzu vicdanımızın süzgecinden geçirip kullanırken oy vermiş kardeşlerimizin bu oylarını değerlendirebilecek her partiden sandık görevlilerine de büyük iş düşmektedir. Sandıkta bir oy çalınırsa bunun vebali çok yüksek olur. Hele mesele belediye başkanlığı, belediye meclis üyelerinin seçimiyse kaybedilen bir oy ya başkanlığı kaybettirir ya başkanlığı kazandırır. Onun için gözünüzün bebeği gibi oyları koruyacaksınız.”

Kangren benzetmesi
17 Aralık operasyonuna da değinen Bahçeli yolsuzluk ve rüşvetin, kangren gibi çok büyük bir sosyal hastalık olduğunu, toplumu çürütüp devleti çökertebileceğini belirterek “Başta Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy vermiş kardeşlerim, hep beraber haykıralım, yolsuzluk ve rüşveti bu toplumda yaşatalım mı yaşatmayalım mı? Yaşatmamaya kararlıysak bunu demokrasi içinde başarmalıyız. Demokrasi içinde bunun yolu seçimdir. En yakın seçim 30 Mart’tadır” dedi.
Hükümetin ülkeyi yönetemez hale geldiğini kaydeden Bahçeli, “AKP’nin içinde bir grup üst yönetim başbakan çok büyük yolsuzluk ve rüşvet suçlamalarıyla muhatap edilmiştir. Şimdi kalkıp yalan dolanla ve devlet imkanlarıyla kendisini aklamaya çalışıyor. Her gün bir şeyler çıkıyor. ’Bilal’ diye bir çocuğu var, Allah bağışlasın. Eğer bunların alayı doğruysa gözü doymayan bir Bilal var ortada. Karada ne varsa almışlar, havada da varlar, şimdi denizdeki adaların peşine düşmüşler” dedi.
Ak Parti’ nin Türkiye’yi felakete götürdüğü görüşünü savunan Bahçeli, “Diktatörler kimlerdir ve sonları ne olmuştur internetten bakın. Endonezya’ya, Tunus’a, Mısır’a, Libya’ya, Ukrayna’ya bakın. Bunun sonu yok” diye konuştu.

Aydos ormanında yangınİstanbul Pendik Aydos Ormanında iddiaya göre kundaklama sonucu yangın çıktı. Yangın kontrol altına alınırken, polis güvenlik kamera görüntülerini inceliyor.Aydos Ormanında saat 18.00 sıralarında yangın çıktı. Alevlere ilk önce orman ekipleri, ardından itfaiye müdahale etti. Yangın kısa sürede söndürülürken, polis kundaklama sonucu yangının çıktığı ihtimali üzerinde duruyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber