Bakan Albayrak: Artık Şampiyonlar Ligi'nde oynamamız lazım

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Trabzon’da partisinin Düzköy İlçe Kongresi'nde konuştu. Albayrak, Bizler enerji, ekonomi her alanda son 15 senedir verdiğimiz lokal mücadele, artık bugünden sonra küresel bir mücadeleye doğru evrildi. Karşımızda artık amatör küme takımları yok. Her seçimde yeniyoruz. Artık Şampiyonlar Liginde oynamamız lazım dedi.

Bakan Albayrak: Artık Şampiyonlar Ligi'nde oynamamız lazım

AK Parti Düzköy 6’ncı Olağan İlçe Kongresi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın da katılımıyla gerçekleştirildi.

Bakanı Albayrak burada yaptığı konuşmada terörle mücadele de tarihi günlerden geçildiğini ve bu mücadelenin kararlılık ve korkusuzca sürdüğünü söyledi. Bazılarının milli kelimesinden rahatsızlık duyduğunu dile getiren Bakan Albayrak şunları söyledi:

Tarihi günlerden geçtiğimiz, tarihi bir kırılmanın günlerini yaşadığımız bu yüzyılın sınırların yeniden çizileceği, bu ülkenin birliği ve beraberliğine özellikle son yıllarda ne kadar büyük operasyonların yaşandığı şu günlerde, kapımızın her geçen gün, sınırımızın olduğu yerden Suriye'den son birkaç aydır 4 bin TIR silahın sevkiyatı gerçekleştiği şu günlerde, belki de bölgenin çok kanlı bir savaşa sürüklenmesinin planlarının yapıldığı şu günlerde Türkiye olarak çok dikkatli olmamız, bu dönemde, birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor. Bugün burada Türkiyenin bir partisinin kongresini değil Türkiyenin geleceğini oturup konuşuyoruz. İşte ana muhalefet, ortada. milli diyoruz birileri alerji oluyor. Yerli ve milli olmaktan kimse gocunmuyor. Niye gocunuyorsun? 780 bin kilometrekare bu toprakların 1 santimetrekaresine bile göz dikenin gözünü oyacak bir siyaset yapıyoruz. Bugüne kadar biz Türkiye olarak buna izin vermedik. Hele sayın bakanımızın İçişleri Bakanlığına gelmesi itibarıyla bunu çok net şekilde gösteriyoruz.

TARİHİ GÜNLERDEN GEÇİYORUZ

Her seçimde yendiklerini ve artık Şampiyonlar Liginde oynamaları gerektiğini savunan Bakan Albayarak şunları kaydetti:

Konu mevzu vatansa yekvücut olması gerek dönemde, bir bakıyoruz adam teröristin cenazesinde. Sen onunla yan yana isen arkadaş o zaman sen terör örgütünün yandaşısın. Öyle değil mi? Sen benim şehidimin değil teröristin cenazesine gidiyorsan sen yandaşsın. Mustafa Kemal Atatürkü ağzına alma. Bu bayrağı ağzına alma. Tarihi günlerden geçiyoruz bunun farkında olmamız lazım. Bizler enerji, ekonomi her alanda son 15 senedir verdiğimiz lokal mücadele, artık bugünden sonra küresel bir mücadeleye doğru evrildi. Karşımızda artık amatör küme takımları yok. Her seçimde yeniyoruz. Artık Şampiyonlar Liginde oynamamız lazım. Değil mi? Aynen öyle.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Alybayrak, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi yaşadıklarını da anlatarak konuşmasını tamamladı. Tek liste halinde gidilen seçimde ise Şenol Akpınar yeniden AK Parti Düzköy İlçe Başkanı seçildi.

Thomas Cook'un iflası sonrasında yüz binlerce turist mağdur oldu.Dünya devi 178 yıllık İngiliz tur operatörü Thomas Cook iflas etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber