Bakan Soylu: CHP lideri tüm terör örgütlerinin gönlünü yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Kılıçdaroğlu hiç merak etmesin, eminim hizmetlerinden dolayı Kandil kendisinden memnundur ve ona bir madalya da gönderecektir” dedi.

Bakan Soylu: CHP lideri tüm terör örgütlerinin gönlünü yaptı

İstanbul Gaziosmanpaşa’da kanaat önderleriyle bir araya gelen Soylu, “Şu milletin gönlünü yapamadı, şehit ailelerinin gönlünü yapamadı, 5 metre karda, eksi 30 derecede terörle mücadele eden askerimin, jandarmanın, polisimin gönlünü yapamadı ama PKK’nın, DHKP/C’nin, MLKP’nin, Türkiye’nin karşısında mücadele eden küçük büyük ne kadar terör örgütü varsa, hepsinin gönlünü yaptı” ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı’nın karşısında olan yapının yanlış bir iş yaptığını ifade eden Soylu, “Bu seçim bir beka seçimi olmasaydı ne Sayın Bahçeli böyle bir duruş sergilerdi ne de bizler böyle bir gayretin içinde olurduk. Belediye başkanları çıkar, projelerini anlatır, vatandaş beğenirse beğenir, beğenmezse ‘Allah hayırlısını’ der, geçer giderdik. Ama elimizde Doğu ve Güneydoğu’daki belediyelerde yaşadığımız bir tecrübe var. O belediyelerin PKK’ya nasıl can suyu verdiğini gördük. Eğer Türkiye’yi terörden tamamen arındırmak istiyorsak ve batılı ülkeler gibi yüksek bir refah seviyesine Türkiye’nin tamamında ulaşmak istiyorsak, bu sahayı çalı çırpıdan temizlemek zorundayız” diye konuştu.

Kamyon yolu çökertti, arkadan gelen otomobil çukura düştüBrezilya'da toprak yüklü bir kamyonun asfaltta açtığı çukura, arkasından gelen bir otomobil düştü. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber