Bakan Soylu: İlk kez 4,5 yıl seçimsiz bir döneme gidiyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Afrin'de bir terör  bölgesi oluşturulmak istendiğini belirterek, "Bu terör bölgesiyle beraber Irak'ın  kuzeyinden Afrin'e kadar bir terör koridoru oluşturacaklardı. Afrin için Amerika  bize dedi ki 'Girerseniz karışmayız, başınıza büyük felaket gelir'. Çatır çatır  girdik mi Afrin'e? Hem Afrin'de yapmak istediklerini yapamadılar hem de Irak'ın  kuzeyinde yapmak istediklerini yapamadılar." dedi.

Bakan Soylu: İlk kez 4,5 yıl seçimsiz bir döneme gidiyoruz

Soylu, Nevşehir Diriliş Meydanı'nda düzenlenen mitingde, Türkiye'nin önemli bir seçime gittiğini, önümüzdeki 4,5 yıl bir daha Türkiye'de seçim olmayacağını söyledi.

Ülkede başbakan ve bakanların asıldığını anımsatan Soylu, bu ülkede on yıllardır kardeşi kardeşe düşürmeye çalıştıklarını, Türkiye'nin büyümesinin ve zenginleşmesinin istenmediğini dile getirdi.

Yarınlara umutla bakılmasın, Türkiye'nin geleceği hep birlikte kucaklanamasın ve boynu bükük olsun istendiğini anlatan Soylu, "Hep elimiz bükük olsun, ayaklarımız takatsiz olsun istediler. On yıllardır bizi darbelerle terbiye etmeye çalıştılar. Değerlerimize, kutsallarımıza, inançlarımıza uzandılar. On yıllardır bizi küçük gördüler. Türkiye'yi hareketsiz bir halde bırakabilmek, birilerinin vesayetiyle idare edilen bir ülke haline getirmek için neler yaptılar. 1960 darbesi, 1971 darbesi, 1980 darbesi, 28 Şubat, 27 Nisan en son Amerikan uşağının, Pensilvanya'daki şarlatanın 15 Temmuz'da gerçekleştirmek istediği darbe. Bunları hep bu ülke yaşadı." diye konuştu.

Geçmişte insanların hastaneye muhtaç edildiğini vurgulayan Soylu, hastanelerde insanların rehin alındığını ve ülkenin polis arabasına benzin koyamaz hale düşürüldüğünü hatırlattı.

Geçmişte, emeklilere maaş vermek üzere 500 milyon dolar için IMF kapılarında sürünüldüğünü aktaran Soylu, "Hastanelerde insanlarımızı rehin aldılar, yapmadıkları kalmadı. Bu ülkede bu ülkenin insanı özgüvenini kaybetti. Bu ülkenin insanı hiçbir şey yapamasın diye milletimize her türlü kötülüğü reva görmeye çalıştılar. Yıllardır ne zaman hep yükselsek kafamıza vurdular. Bu ülkede hep bize şunu söylediler; 'Siz 50 gramlık oy pusulasıyla iktidar olacağınızı sanıyorsunuz'. 'İktidar olabilirsiniz ama muktedir olamazsınız' dediler. 'Bu ülkeyi biz idare edeceğiz, Nevşehirliler muktedir olamazsınız' diyenlere karşı bugün Nevşehirliler bütün dünyaya haykırıyorsunuz, 'Biz hem iktidarız hem de muktediriz' diye." ifadesini kullandı.

"Bakın gezi olaylarında faiz yüzde 3,5'ti. Türkiye 100 milyar dolarlık yatırımın önünü açmıştı, yetmedi ardından bu ülkede IMF'nin çantası kolunun altına verilmiş, bu ülkeden postalanmış gönderilmişti." diyen Soylu, şunları kaydetti:

"Türkiye geleceği adına umutla büyük adımlar atmak istiyordu. Ülkeye müsaade etmediler. Dediler ki 'Yapamazsınız, siz şehir hastanesi yapamazsınız. Siz dünyanın en büyük havalimanını yapamazsınız. Siz dünyanın en büyük tünelini yapamazsınız. Siz dünyanın en büyük barajlarını yapamazsınız. Siz Uzak Doğu'yu Avrupa'ya bağlayacak, üzerinden tren yolu geçecek Yavuz Sultan Selim köprüsünü yapamazsınız. Siz Osmangazi köprüsünü yapamazsınız. Siz üniversite yapamazsınız. Siz bu ülkede bölünmüş yolları otobanları yapamazsınız. Siz insansız hava aracı yapamazsınız. Siz helikopter yapamazsınız. Siz savaş gemisi yapamazsınız'. Nevşehirliler, yaptık mı hepsini."

"Bugün başı açığı da kapalısı da meclise giriyor"

Gezi olayları ve 17/25 Aralık gibi olaylarla Türkiye'nin zor duruma düşürülmeye çalışıldığına işaret eden Soylu, 7 Haziran'da HDP'nin yüzde 13 oy aldığını, Doğu ve Güneydoğu'yu yakıp yıktığını dile getirdi.

"Yüzde 13 oy almışsın daha ne istiyorsun?" sorusunu yönelten Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Demokrasiyle beraber hareket edeceksen et. Ona imkan vermezler. Çünkü Kandil, PKK talimat veriyor. Onların derdi demokrasi değil, onların derdi bu ülkede huzursuzluğu artırmak. Bu ülkeyi bölmeye parçalamaya çalışmak. Hatırlayın, 1,5 yıl öne Irak'ın kuzeyinde bir devlet kurmak istediler. Referandum yaptılar. Kim engelledi biliyor musunuz? Recep Tayyip Erdoğan engelledi. Irak ve İran'la aramızın en limoni olduğu bir noktada Tayyip Erdoğan onları çağırdı ve orada Amerika'nın tahrik etmesine rağmen, Avrupa'nın fişeklemesine rağmen buna müsaade etmedi. Ne yapacaklardı bir de Afrin'de bir terör bölgesi oluşturacaklardı. Bu terör bölgesiyle beraber Irak'ın kuzeyinden Afrin'e kadar bir terör koridoru oluşturacaklardı. Afrin için Amerika bize dedi ki 'Girerseniz karışmayız, başınıza büyük felaket gelir'. Çatır çatır girdik mi Afrin'e? Hem Afrin'de yapmak istediklerini yapamadılar hem de Irak'ın kuzeyinde yapmak istediklerini yapamadılar. Yapmak istedikleri şuydu; orada bir hat kurup bizi Ortadoğu coğrafyasından, bizi gönül coğrafyamızdan ayırmaktı. Türkiye buna güzel bir cevap verdi. 'Ey dünya size sesleniyoruz' dedik, 'Bu coğrafyada biz müsaade etmedikçe kimseye oyun kurdurmayız' dedik. Ardından hemen Amerika bir döviz operasyonu yaptı. Arzuları şuydu; seçime gidiyorduk, iktidarı zayıflatıp, milletle arasında bir limonilik oluşturmak, 4,5 yıl seçim yok, bu seçimsiz süre içerisinde anasından emdiği sütü burnundan getirmekti. Bütün dertleri buydu."

Bu milletin terörden, anarşiden, kardeş kavgasından çok çektiğini belirten Soylu, şu ifadeleri kullandı:

"Bu ülkenin kutsallarına saldırdılar. Neymiş başı açık, başı örtülü. Yıllarca bizi bunlarla uğraştırmadılar mı? İnsanları hep birbirlerine düşürdüler Türk-Kürt, Alevi-Sünni, başı açık-örtülü, laik-dindar. İnsanlara çektirmedikleri kalmadı. Bugün başı açığı da kapalısı da meclise giriyor. Ülke battı mı? Bölündü mü? Parçalandı mı? Hayır. Cumhuriyetim, ülkem, milletim güçlendi. Bana kızıyorlar, 'Çok sert konuşuyorsun' diye. Ben sert mi konuşuyorum? Kadın diyecek ki 'Ben sırtımı PKK'ya, ben sırtımı PYD'ye dayadım'. Biz ne diyeceğiz? Şimdi sana 4 duvar verdik. İster o duvara daya, ister o duvara daya. Hangi duvara dayarsan daya. Terörle mücadeleye kararlı bir şekilde devam edeceğiz. 13-14 yaşındaki kızları dağa götürüp Murat Karayılan ile Cemil Bayık hayvanlarına o kızları taciz ettirenlere, tecavüz ettirenlere eğer hesabını sormaz, burunlarından fitil fitil getirmezsek namerdiz. Bunlar ne yaparlarsa yapsınlar, hangi işlerin altından çıkarlarsa çıksınlar, arkalarında kim olursa olsun, bunların başlarını dağlarda ezeceğiz."

Terör örgütü PKK'nın vekillerine milletin vekili demeyeceğini belirten Soylu, Kandil'in robotları gibi davranan kişilerin, Diyarbakır'da terörist cenazesini havalimanında karşılayacaklarını ancak Vali ve Emniyet Müdürünü arayarak, buna engel olduğunu belirtti.

Türkiye'nin sonuna kadar terörle mücadele edeceğini vurgulayan Soylu, teröristlerin başlarını dağlarda ezeceklerini aktardı.

Bakan Soylu, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bugün ülkemizin Güneydoğu'sunda 24 saat huzur var. Bugün Nevşehir'de nasıl gecenin bir saatinde anne çocuğuyla beraber komşu gezmesinden evine rahat gidebiliyorsa, bilin ki Şırnak, Batman, Hakkari, Yüksekova, Silopi de de rahatça gidebilir, her yerde. Terörist gelip bir şey yapacak, esnafa çökecek haraç alacak, bunu tamamen ortadan kaldırdığımızı söylemek istiyorum. Allah'a şükürler olsun bugün bu huzuru çekemeyenler Türkiye'yi karıştırmaya çalışıyorlar. Neden önümüzdeki 4,5 yıl fırsat vermemek için. Ben 50 yaşına geldim. 50 yıldır bu ülkede 4,5 yıl seçimin olmadığı hiçbir dönem yok. İlk kez 4,5 yıl seçimsiz bir döneme gidiyoruz. Türkiye'nin ekonomisi gürül gürül. Bir taraftan yerli ve milli üreteceğiz. Bir taraftan da güçlü bir Türkiye ile etrafımızdaki coğrafyaya barış ve huzur getireceğiz. Bu ülkenin içerisinde huzuru bozan teröristlerin tamamını tasfiye etmek için büyük bir kabiliyet ortaya koyacağız. Dağlarda 15 bin terörist vardı. Şu anda 700 kişi kaldı. Son 30 yılın teröre katılımındaki en düşük düzeyindeyiz. 2018'de 136 kişi katıldı. Onun tam üç katı kadar teslim oldu. Onların büyük bir kısmı da ailelerin 'Gelin adalete teslim olun' çağrısına kulak verip, teslim oldular. Terör örgütünü teknolojik olarak, psikolojik ve fiili olarak çökertiyoruz. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Son iki yılda 3 bin 333 teröristi, 3 bin 99 barınağı ve sığınağı yok ettik."

Teröre karşı çok güçlü bir mücadeleyi ortaya koyduklarını belirten Soylu, "299 diyorduk şimdi arkadaşlarımız bir tespit daha yaptılar. 325 HDP'li ve PKK'lı belediye meclis üyesini CHP, İYİ Parti, artı Saadet Partisi kendi listelerinden meclis üyesi adayı yaptılar." diye konuştu.

Soylu, belediye meclis üyeliklerine değinerek, 325 HDP, PKK meclis üyesinin kimisinin patlayıcı taşıdığını, kimisinin ise PKK adına uyuşturucu ürettiğini, kimisinin de Abdullah Öcalan için açlık grevi yaptığını aktardı.

İYİ Parti, CHP ve Saadet Partisi'nin bu kişileri listelerinde aday göstermesine tepki gösteren Soylu, seçimlerde tehlikeli bir oyunun oynandığını bildirdi.

"Sezai Temelli 'Kürdistan'da biz kazanacağız' diyor. Türkiye'de Kürdistan diye bir yer var mı?" diyen Soylu, "CHP, Saadet ve İYİ Partisi genel başkanlarının bunlara tek bir söz söylediğini, siz hangi Kürdistan'dan bahsediyorsunuz? dediğini duyan var mı? Tezgah net. 'Teröre yardım ve yataklık eden 94 belediyemizi alırsınız' diyorlar. 'Şimdi biz sizin büyükşehirlerinize sızalım, oraları karıştıralım da görün.' diyorlar." ifadelerini kullandı.

Teröristlerin imhası kapsamında çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Soylu, şöyle konuştu:

"DHKP-C'nin Türkiye'deki tüm yöneticileri ya ölüdür ya tutukludur. PKK'nın Türkiye'de üst düzey yöneticisi kalmamıştır. Murat Karayılan'a, Cemil Bayık'a çağrı yapıyorum. Dağlarda 700 kişi var mağaralarda sıçan gibi saklanıyorlar. Gelin onlara yöneticilik yapın. Gelin de görün bizim evlatlarımız sizi nasıl parçalayacak. Bana kızıyorlar. Ne demişim? Okulların önünde uyuşturucu satan olursa ayaklarını kırın demişim. Cumhuriyet tarihinin en büyük yakalamalarını yaptık son 6 ayda, 7,2 ton esrar, 1,5 ton eroin, 1 tonun üzerinde kokain, 260 ton bonzai yakaladık. Çocuklarımızı zehirleyeceklerdi."

Soylu ayrıca uyuşturucu satıcılarına yönelik yapılan operasyon sonucu 57 bin kişinin tutuklandığını anlattı.

Konuşmasının ardından Gülşehir ilçesine geçen Soylu, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde, AK Parti Gülşehir Belediye Başkan adayı Fatih Çiftçi ve "Cumhur İttifakı" için oy istedi.

Bakan Soylu, "31 Mart akşamı zayıflarsak, 1 Nisan sabahı 6 yaşındaki masum çocukların eline taşı verirler, kaymakamların, valilerin itibarını altüst ederler. 31 Mart akşamı Cumhur İttifakı'na, Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a şu gücü bir verin de bakın 4,5 yılda Türkiye'yi nereye götürüyoruz. Sevgili Gülşehirliler, bizim boynumuzu Kandil'in önünde eğik bırakmayın, aynı zamanda FETÖ denilen şarlatanı bize güldürmeyin." diye konuştu.

Ankara’da eski eşini onlarca kişinin önünde bıçakladıAnkara’da eski eşiyle tartışan bir şahıs, çocuklarının annesini bıçakladı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber