Geri Dön

‘Başarımızın birine ciro edilmesine izin vermeyiz’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada partisinin terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın ekrana çıkarılmasıyla ilgili araştırma önergesi verdiğini, önergenin AK Parti, MHP ve HDP’nin oylarıyla reddedildiğini söyledi.

‘Başarımızın birine ciro edilmesine izin vermeyiz’

Akşener, “Terörist başı ile mektup arkadaşı olanların şimdi HDP ile ağız birliği edip partimize saldırmaları çok manidar. Mektup arkadaşlığı ile başlayan sürecin geldiği noktaya bakar mısınız? Buradan MHP yöneticilerine seslenmek istiyorum; terörle aranıza mesafe koyun” dedi.

HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan’ın İYİ Parti’ye yönelik sözlerine karşılık Akşener, “HDP Grup Başkanvekili diyor ki; İYİ Parti’yi HDP oyları Meclis’e sokmuş. Madem 24 Haziran’da HDP seçmeni bize oy verdi, HDP’ye kim oy verdi? Biz, işte tam olarak bu matematik hesaplarından kurtulmak için parti kurduk ama görülüyor ki Sayın Bahçeli’nin yeni kurbanı Fatma Hanım. Rahatlarını bozduk. Bu başarımızın birilerine ciro edilmesine müsaade etmeyiz” ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine değinen Akşener, “Bir ucube sistem getirdiler, bir yıl içinde ülkeyi uçuruma sürüklediler. Tek yaptıkları ekonomiyi küçültmek, milleti fakirleştirmek. Sayın Erdoğan ve damadı ‘yapısal reform’ lafını dillerinden düşürmüyorlar. Kanun hükmünde kararnameyle, Merkez Bankası Başkanı’nı görevden aldılar. Böylece, Türkiye’nin AK Parti öncesi bir başka kazanımı da tarihe karıştı” dedi.

Hırsızlık değil cinayet! Defin işlemleri sırasında ortaya çıktıKarabük'te, Recep Gücük (87) evinde koltukta ölü bulunurken, yakınları eve hırsız girdiğinden şüphelendi. Bir gün önce alt kata kiracı olarak taşınan kişilerin Gücük'ün evinden 14 bin 500 TL'yi çaldığı belirlenirken, 2 kişi tutuklandı. Recep Gücük'ün evinden paranın çalındığını anlamasıyla kalp krizi geçirerek öldüğü tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber