Geri Dön

Başbakan Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve Baykal'a sert sözlerle yüklendi

Deniz Baykal’la CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu hükümet milletin özeline girdi diyorlar. Bahçeli de aynısını söylüyor. Bunların özel dediği ne. Sayın Baykal’la ilgili olan neydi, kendi haremimiydi, yok. Ama o kasette olan cezalandırıldı. Baykal aday yapıldı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN: "BİZ BU YOLA KEFEN GİYEREK ÇIKTIK"
Bazı konuların siyasetin konusu yapılamayacağını dile getiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Aile, inanç, etnik köken bunlardan biridir. Biz ne bunları istismar ettik. Ne de ailesi, inancı, etnik kökü üzerinden siyaset yaptık. Ancak bugün burada Amasya’da bir hususu özellikle vurgulamak zorundayım. Bir siyasetçi olarak değil, insan olarak, bu medeniyetin bir mensubu olarak bunu vurgulamak zorundayım. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, (Bu arada kalabalık arasından ’yuh’ sesleri yükselince); Bu yuh bile az gelir. Amasya üç sıfırla 12 Haziran’da bunları sandığa gömmelidir" dedi.

ERDOĞAN’DAN KILIÇDAROĞLU’NA, "İYİCE ÇILGINLAŞMAYA BAŞLADI"
Siirt’de CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun 500-800 kişiye konuştuğunu söyleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan şunları söyledi: "İyice çılgınlaşmaya başladı burada. Kültürümüzle tamamen ters son derece saygısızca bir ifade kullanıyor. Biz farklı bir terbiye ile yetiştik. Bana ’Şebi Aruz törenlerinde ana muhalefet lideri konuşsun mu’ dediklerinde tabiî ki konuşsun’ dedim. Çünkü benim demokrasi anlayışım bu. Dinayet İşleri Başkanım Kutlu Doğum Haftası’nda ana muhalefet partisi genel başkanı konuşsun mu dediğinde gelsin konuşsun dedim" diyerek, "Hoşgörü anlayışım bu. Fakat entresan olan şu. Siirt’te, ’Statükonun Allahı Ankara’da oturuyor’ diyor. Şebi Aruz töreninde, Kutlu Doğum Haftası töreninde kullandığın ifadeler nedir? Burada kullandığı ifadeler nedir? Bu istismar değil de nedir. Buradan CHP’ye gönül verenlere sesleniyorum. Bunu çek etmeyecek misiniz. Bunu karşılıksız mı bırakacaksınız. Hata yapmaktan Allah’a sığınırım. Kullandığı ifade bu. Bunun benzetmesi olmaz. Allah zamandan mekandan münezzehtir. Teşbihi bile mümkün değil. Gerçek yüzleri ortaya çıkıyor. Çok çok açık söylüyorum. Bu ifadeler haddi hududu aşmaktır. Edebi adabı çiğnemektir."

BU DA DİLİNİN CEZASINI 12 HAZİRAN’DA BULACAK
Kılıçdaroğlu’na Hacı Bektaşı Veli’nin sözleriyle yüklenen Başbakan Erdoğan, kendisine iftiralar hakaretler edildiğini ailesine küfürler edildiğini söyleyerek, "Malum Alevilik kültüründendir. Kendisi de Alevidir, ona saygısı vardır diye onun diliyle ifade ettim. Hacı Bektaşı Veli, benim sevdiğim kadar Hacı Bektaşı Veli’yi sevemez" dedi. Erdoğan, "Bunlar istismarını yaparlar. Alevilik Hz. Ali’yi sevmekse ben Alevilerden daha çok aleviyim. Eğer buysa. Ama bunların yaşamında Hz.Ali var mı? Onun gibi yaşamak var mı? Hz.Ali nerede bunlar nerede. Hacı Bektaşı Veli ne diyor. Eline beline diline hakim ol diyor. Bundan önceki beline sahip olamadı. Olamadı öyle gitti. Onun için diyorum ki zaten Kılıçdaroğlu, skandal kasedin genel başkanıdır. Öyledir. Şimdi bu da diline sahip olamıyor. Bu da dilinin cezasını 12 Haziran’da bulacak. Çünkü bunun karşılıksız kalması mümkün değil. Milletin değerlerine dil uzattı" diye konuştu.

GAYRI MEŞRU OLANIN ÖZELİ OLMAZ
Deniz Baykal’la CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu hükümet milletin özeline girdi diyorlar. Bahçeli de aynısını söylüyor. Bunların özel dediği ne. Sayın Baykal’la ilgili olan neydi, kendi haremimiydi, yok. Ama o kasette olan cezalandırıldı. Baykal aday yapıldı. Ne oldu kadın hakları savunucularına. Niye çıkmıyorsunuz ortaya. Bir insanın özeli kendi haremidir. Biz kendi özelimizi öyle değerlendiririz. Gayri meşru olanını özeli diye ilan ediyorsunuz. Aynı şeyi Bahçeli de söylüyor. Onun da milletvekilleri malum Ruslarla muslarla biraya geldiler. Orada başörtüsüne, çarşafa verip veriştirmişler. Onları da istifa ettirdiler. Özeliyse bırak devam etsin, niye istifa ettiriyorsun" dedi.

BİZ İSTANBUL’A CHP SİLİVRİ’YE KANAL AÇIYOR
Konuşmasını Hacı Bektaş Veli’nin "Cahiller ve hak tanımazlara sükut ile karşılık veriniz" sözünü hatırlatarak sürdüren Başbakan Erdoğan şöyle devam etti: "Ben de ya sabır dedim, sustum. Ancak Allah’a dil uzatan, şirk anlamına gelen, yüce yaradanı böyle edepsiz bir şekilde ağzına alan kişiye karşı susman sessiz kalmam mümkün olamaz. Biz İstanbul’a kanal açıyoruz. CHP genel merkezden Silivriye kanal açıyor. Bizim bu seviyesizlikle işimiz olmadı olmayacak. Bizim işimiz hizmet üretmek." Konuşmasının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Amasya Adliye Sarayı’nın açılışını yaptı.

7 yaşındaki çocuk okuldaki hücrede darp edildiABD'de bir okulda çocukların cezalandırılması için hücre yapılması ve burada 7 yaşındaki bir çocuğa uygulanan şiddetin görüntüleri ülkeyi ayağa kaldırdı. Olayla ilgili soruşturma başlatılması sonrası, çocuğa şiddet uygulayan görevli intihar etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber