Başbakan Erdoğan'dan Somali açıklaması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ınbaşkanlığındaki Somali değerlendirme toplantısı sona erdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Somali’nin içinde bulunduğu durumu biran önce anlatabilmesi için yardımların istikrarlı bir şekilde sürmesi gerektiğini belirterek, "Somali’nin bütününü kucaklamak, bütününe bu hizmetleri götürmek durumundayız. Türkiye olarak zaten bize yakışan da budur. Herhangi bir ayrıma fırsat vermeden bütününe bu yardımları ulaştıracağız" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığındaki Somali değerlendirme toplantısı sona erdi. Beşiktaş’taki Başbakanlık Çalışma Ofisi’nde gerçekleştirilen toplantı 3 saat 15 dakika sürdü.

Somali’ye yardımların koordinasyonunu sağlamak için düzenlenen toplantıya, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Türk İşbirliği Kalkınma Ajansı (TİKA) Başkanı Serdar Çam, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Başkan Vekili Ejder Kaya, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı Murat Yalçıntaş, Kızılay Genel Başkan Vekili Ahmet Lütfi Akar, Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Genel Sekreteri Zafer Ali Yavan, Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Başkanı Hasan Sert, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye İşkadınları Derneği (TİKAD) Başkanı Nilüfer Bulut, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Başkanı Mustafa Koca, Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu (TUSKON) Başkan Vekili Ahmet Ciğer katıldı.

-"DÜNYANIN İLGİSİ SOMALİ’DE OLSUN"-

Başbakan Erdoğan, toplantının ardından yaptığı konuşmada Somali’nin bu "insanlık dramını" biran önce anlatabilmesi için yardımların istikrarlı bir şekilde sürmesi gerektiğine dikkat çekti. Türkiye’nin gerek hükümeti gerek yardım kuruluşlarıyla Somali’ye yarım konusunda seferber olduğunu vurgulayan Erdoğan, "İstiyoruz ki, dünya kamuoyunun dikkati ve ilgisi de Somali’de yaşanan insanlık dramının üzerinde olsun" diye konuştu.

Hükümet olarak tüm yardımların eksiksiz ve süratli bir şekilde Somali halkına ulaşması için gerekli önlemlerin alındığını kaydeden Erdoğan, "Somali’nin bütününü kucaklamak, bütününe bu hizmetleri götürmek durumundayız. Türkiye olarak zaten bize yakışan da budur. Herhangi bir ayrıma fırsat vermeden bütününe bu yardımları ulaştıracağız" dedi

Yolculara küsen şoför dakikalarca otobüsü beklettiBaşkent’te tartıştığı yolculara küsen özel halk otobüsü şoförü, dakikalarca otobüsü bekletti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber