Başbakan Yıldırım'ın, Sakarya Zaferi'nin 96. yıl dönümü mesajı

Başbakan Binali Yıldırım, "Sakarya Meydan Muharebesi'nde sergilenen azim ve kararlılık bugün de milletimizin en büyük ilham kaynağıdır. Cumhuriyetimizi korumak ve yeni başarılarla daha da güçlendirmek için büyük bir azimle çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Başbakan Yıldırım'ın, Sakarya Zaferi'nin 96. yıl dönümü mesajı

Başbakan Binali Yıldırım, Sakarya Zaferi'nin 96'ncı yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Kahramanlığın, şecaatin, hamiyetin ve fedakarlığın milli-manevi nişanelerini taşıyan destanlar büyük millet olmanın en belirgin tezahürüdür. Türk milleti, sahip olduğu manevi gücü ve bağımsızlık inancıyla eşine az rastlanır bir kahramanlık sergileyerek şanlı tarihini İstiklal Harbi Destanı ile süslemiştir. Sakarya Zaferi, istiklal mücadelemizin en kritik aşamasında kazanılan ve adeta nihai zaferi müjdeleyen bir destandır. Mustafa Kemal Paşa komutasındaki ordumuz, Kurtuluş Savaşı'nın her safhasında olduğu gibi Sakarya'da da benzersiz bir cesaret ve fedakarlık örneği göstermiştir. 21 gün süren şiddetli çarpışmaların ardından elde edilen zafer, halkımıza büyük moral ve güç kazandırmıştır. İstiklali uğruna çok çetin mücadeleler veren, ağır bedeller ödeyen milletimiz, vatanını düşman işgalinden kurtarmayı başarmıştır. Meclisimiz, askeri ve siyasi bakımdan önemli gelişmelere vesile olan bu büyük zaferin ardından Mustafa Kemal Paşa'ya 'Mareşallik' rütbesi ve 'Gazilik' unvanı vererek tarihi bir karara imza atmıştır" ifadelerini kullandı.

Yıldırım, mesajında şunları kaydetti:

"Sakarya Meydan Muharebesi'nde sergilenen azim ve kararlılık bugün de milletimizin en büyük ilham kaynağıdır. Cumhuriyetimizi korumak ve yeni başarılarla daha da güçlendirmek için büyük bir azimle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülkemizin her köşesinde refah ve huzur ikliminin hakim olması için milletçe birbirimize kenetleniyor, istiklalimizi, cumhuriyetimizi ve demokrasimizi tehdit eden bütün şer odakları karşısında azim ve kararlılıkla mücadele ediyoruz. Sakarya Zaferi'nin 96'ncı yıl dönümünde, istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyor, vatandaşlarımı muhabbetle selamlıyorum."

Bursa'da “Man in the middle attack” operasyonuBursa polisi, Türkiye’de bir çetenin kurdukları paravan şirketlerle uluslararası çapta dolandırıcılık yaptıklarını tespit etti. “Man in the middle attack” olarak bilinen ‘aradaki adam saldırısı’ diye nitelendirilen tekniği kullanan çete 3 ilde yapılan operasyonlarla çökertildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber