Başbakan'dan kritik Hatay mesajları

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan Hatay'da vatandaşlara seslendi. Erdoğan, "Yok Şia, yok Sünni. Ben Şia'nın ileri gelenlerine hep şunu söyledim, 'Bırakın' dedim 'Şu Şia'lığı şu Sünniliği'. Biz Müslüman değil miyiz, Müslümanız'. O zaman bu ölümler niye? Şu Suriye'de 200 bin insan öldürüldü, siz bu öldüren adama hala katil gözüyle bakmıyorsunuz. Bu Esed denilen katili hala nasıl savunursunuz" dedi.İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına değinen Başbakan Erdoğan, "İsrail denen terör devleti Gazze'yi acımaszca vuruyor, bölge barışını dinamitliyor. Ey Amerika, Rusya, Batı neredesin? Ey dünya neredesin?" dedi.Erdoğan, İsrailli milletvekili Ayelet Şaked’in açıklamalarını anımsatarak "Bir İsrail milletvekili de çıkıp "bütün Filistinli anneler ölmeli" diyor. Sen nasıl bir kadınsın ya. Yazıklar olsun yazıklar olsun…" diye konuştu.Erdoğan, miting sonrası İskenderun'da iftara katıldı. Erdoğan konuşmasında BM'yi eleştirdi: Dünya barışı için ne yaptılar? Huzuru için ne yaptılar? Bu soruyu kendilerine sormaları lazım. Bugün Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde dikkat edelim bir tane Müslüman ülke yok. Birleşmiş Milletlerin reforme edilmesi şart. Şu anda oradan adalet adına hiçbir şey çıkmıyor. İslam dünyasının bu katliam karşısındaki tavrı da bizi üzüyor. Türkiye ve belki birkaç ülke dışında sesini yükselten ülke yok. Bir Venezuela, bir Şili dışında yok.

Başbakan'dan kritik Hatay mesajları

SURİYELİ MİSAFİRLERİMİZ EVLERİNE DÖNECEK

Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimleri dolayısı ile Hatay'da vatandaşlara seslendi. Erdoğan'ın ilk sözleri Filistin, Irak ve Suriye'deki mağdur müslümanlara dua oldu. Ortadoğu’daki çatışmalarda taraf olmadıklarını belirten Erdoğan, bombalardan kaçanlara 3.5 yıldır kapılarımızı açtığımızı, bazı illerde bunun sorunlar yarattığını bildiğini de söylerken "Er veya geç Suriyeli misafirlerimiz evlerine döneceklerdir. Ensar olmanın gereği budur" dedi. Erdoğan, 30 Mart'ta Hatay'da yüzde 40 destek aldıklarını ancak 11 ilçede seçimi kazandıklarını söyledi.

MUHALEFET BİR BİTSE DİYOR

Muhalefetin "Şu 10 Ağustos bir geçse de bu işten kurtulsak" dediğini söyleyen Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçiminin CHP ve MHP'ye büyük dert olduğunu aktardı. Erdoğan, "Neden? Çünkü kaybederlerse bunun bedelini ağır ödeyeceklerini biliyorlar" ifadesini kullandı.
Erdoğan, özellikle salı günü grupta yapacağı konuşmaya dikkat çekti, "Orada bazı görüntüleri izleyeceksiniz. Bu CHP genel Müdürünün SSK genel müdürünün nasıl iş yaptığını, hastanelerimizin ne durumda olduğunu göreceksiniz" diye konuştu.

Başbakan'ın sözleri özetle şöyle:

O İKİ PARTİNİN ADINI SAYMIYOR

(CHP ve MHP tabanının şimdiden kaynadığını savunarak)
-Taban kendilerine dayatılan adaya itiraz ediyor. Taban 'Bizim içimizden bir aday çıkaramadınız mı' diyor. İsyan ediyor. CHP ve MHP'nin ortak adayı, ithal adayı, dün, kendisini destekleyen partilerin sayısının 9'a yükseldiğini söylüyor. Gerçekten bu işten çok uzak. Bu işi hiç mi hiç bilmiyor. CHP ve MHP'yi bir kenara koyun 7 partinin oy oranı ne biliyor musunuz? Yüzde bire bile ulaşmıyor. Her zaman söylüyorum, 40 çürük yumurtadan bir sağlam yumurta etmez. Fakat enteresan bir şey daha var. Bakın bu partilerin ismini saymıyor. Niye saymıyor? Çünkü bir tanesi Sosyalist İşçi Partisi, bir tanesi Devrimci Halk Partisi. Bu ortak adayı destekleyeceğini açıklamış. Bunların ismini saymıyor. Çünkü bunların ismini sayarsa MHP tabanının, BBP tabanının bunlardan ciddi şekilde rahatsız olacağını biliyor. Allah aşkına şu MHP'nin haline bakın. Sosyalist İşçi Partisini çatısının altına aldı. Devrimci Halk Partisini çatısının altına aldı. MHP genel başkanı susuyor ama biz susmayacağız. MHP genel başkanı saklanıyor ama biz onu unutmayacağız. Şimdi çıksın aynı çatının altına girdiği bu partilerle iş birliğini tabanına açıklasın. Bu MHP yönetimi inanın en zavallı, en acınası günlerini yaşıyor. Getirdiler, MHP'ye dışarıdan bir aday dayattılar. MHP yönetimi boynunu büktü, sorgusuz sualsiz bu adayı kabullendi."

- 40 çürük yumurtadan bir sağlam yumurta etmez.

- MHP, Sosyalist İşçi Partisi'ni çatısının altına aldı.

- MHP, bütün iradesini Pensilvanya'ya kiralamış durumda.

- Bu tesbih gibi dizilen partilerin tamamı eski Türkiye'nin, statükonun partileridir. Bunlar reform, değişim istemez.

- Karşımıza çeteler ve mafya çıktı, tuzaklarla önümüzü kesmek istediler hepsiniz geride bıraktık.

- Yeni Türkiye kardeşliktir, güçlü Türkiye, itibarlı Türkiye'dir.

- Benim Hataylı kardeşim sabretti, bu alçakça provokasyonu aştık.

- Dinler arasında taraf tutmadık bugün de tutmuyoruz, biz Hakkın tarafındayız, adaletin, barışın tarafındayız.

- Ortadoğu'da özellike Irak'ta ve Suriye'de zulmün artık sona ermesini, kardeş kavgasının bitmesini, zalimlerin artık çekilmesini, halkların huzur bulmasını istiyoruz. Bunu temin etmek için imkanlarımız dahilinde elimizden ne geliyorsa onu yapacağız.

- Yok Şia, yok Sünni. Ben Şia'nın ileri gelenlerine hep şunu söyledim, 'Bırakın' dedim 'Şu Şia'lığı şu Sünniliği'. Biz Müslüman değil miyiz, Müslümanız'. O zaman bu ölümler niye? Şu Suriye'de 200 bin insan öldürüldü, siz bu öldüren adama hala katil gözüyle bakmıyorsunuz. Bu Esed denilen katili hala nasıl savunursunuz?. Mezhep aşkına bir katil savunulabilir mi, onun yanında olunalabilir mi? Ama Kılıçdaroğlu gibiler olur.

- Esed yanlıları ve onlarla birlikte CHP'liler ise çeşitli şehirlerimizde provokasyon yapmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Sakın bunlara aldanmayalım. Bunların tuzağına asla düşmeyelim. Yarın bize Ensar olmanın şerefi, onlara yaptıkları provokasyonların utancı kalacaktır.

HİTLER ZULMÜNE DE KARŞIYIZ AMA HİTLER'İN İZİNDEN...

- Biz Hitler zulmüne elbet karşıyız. Biz antisemitizme karşıyız ama herkes bilsin ki Hitler'in izinden giden İsrail gibi terör devletlerine de karşıyız.

- Hint Adası'nda zulme uğrayan br avuç insan için oraya donanma gönderen bir ecdadın torunuyuz.

- İsrail denilen terör devleti bir yandan Gazze'yi acımasızca vuruyor diğer yandan dünya barışını dinamitliyor.

-Ülkelerin yönetimler sussa da halklar susmuyor. 100'ü aşkın ülkede halklar ayaklanıyor.

- İsrail her zmanaki gibi Filistinlileri katledeceğini bunun karşılığında hiçbir tepki görmeyeceğini sanıyordu.

- Sen nasıl kadınsın? Bütün Filistinli annaler ölmeli nasıl dersin? Soruyorum ey dünya kadın örgütleri sesiniz neden çıkmıyor?

- Yer yüzünde vicdanların harakete geçmesi için ne yapılamsı gerekiyorsa onu yapacağız.

GRUP KONUŞMAMI ÖZELLİKLE İZLEYİN
-Dün Pensilvanya’daki zat sözüm ona itikaftan çıkmış Gazze için taziye yayınlamış. İsrail’e bir cümle var mı? Yok. İpini elinde tutan efendisine elbette söz söyleyemez. Bakın ben CHP’nin genel müdürü gibi tıpış tıpış gidin demiyorum. O kibirli üslup bize yakışmaz. Sandığa gidin ve yeni Türkiye’nin inşasına mührünüzü vurun. Salı günü 11:30’da grup konuşmam var. O grup konuşmamı özelikle izlemenizi istiyorum.
Orada bazı görüntüleri izleyeceksiniz. Bu CHP genel Müdürünün SSK genel müdürünün nasıl iş yaptığını, hastanelerimizin ne durumda olduğunu göreceksiniz.

Koyun için iddiaya girip Ercan Kurt'un öldüğünü anons ettiler!Bolu'nun Mengen ilçesinde lokanta işleten Ercan Kurt'un yanında çalışan garson, arkadaşıyla bir koyun için iddiaya girip, belediye hoparlöründen patronunun öldüğü yönünde anons yaptırdı. Öldüğüne dair anonsu duyunca soluğu belediyede alıp, sağ olduğu yönünde ikinci bir anons yaptıran Ercan Kurt, korkarak lokantaya gelen yakınlarına tek tek durumu açıklamak zorunda kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber