‘Baştan sona hukuksuzluk’

‘Baştan sona hukuksuzluk’

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, hakkında sosyal medya paylaşımları nedeniyle 17 yıla kadar hapis istemiyle açılan davada hakim karşısına çıktı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Seyit Torun ve CHP milletvekilleri ve parti üyelerinin yanısıra piyanist Fazıl Say da adliye önüne gelerek Kaftancıoğlu’na destek oldu.

İstanbul 37’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya “Cumhurbaşkanına hakaret”, “Türkiye Cumhuriyeti devletini alenen aşağılamak”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik”, “terör örgütü propagandası yapmak”la suçlanan Kaftancıoğlu’nu savunmak için 50’ye yakın avukat katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ise üç avukat temsil etti. Kaftancıoğlu seçim sürecini gerekçe göstererek savunmasını hazırlamak için süre talep etti. Mahkeme savunmanın hazırlanması için son kez süre verdiğini belirterek duruşmayı erteledi. Çıkışta açıklama yapan Kaftancıoğlu, “Soruşturma aşamasından iddianameye kadar baştan sona hukuksuz bir süreçle karşı karşıyayız. suçlamaları asla kabul etmiyorum” dedi.

Pendik'te iki otomobil çarpıştıİstanbul Pendik, TEM Bağlantı yolunda meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber