Bayraktar: Türkiye'de 6 alan riskli ilan edildi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Amasya, Çorum, Gaziantep, Tokat, Adana ve Karaman'da bazı alanların riskli ilan edildiğini belirtti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesini yanıtlayan Bayraktar, zemin yapısı veya üzerindeki yapılaşma sebebiyle can ve mal kaybına yol açma riski taşıdığı tespit edilerek, riskli alan ilan edilen altı yere ilişkin bilgi verdi.

Bayraktar, Amasya ili, Merkez ilçesi Kirazlıdere Mahallesi sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 4,21 hektarlık alan, üzerindeki yapılaşmanın can ve mal kaybına yol açma riski bulunduğu gerekçesiyle Bakanlar Kurulu'nun kararı ile "riskli alan" ilan edildiğini söyledi. Bayraktar, Çorum ili, Osmancık ilçesi, Yeni, Hıdırlık, Yazı, Ulucami, Kızılırmak, Cumhuriyet, Gemici, Çay, Güney ve Yeşilçatma Mahalleleri sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 166,24 hektarlık alanın Bakanlar Kurulu Kararı ile "Riskli Alan" ilan edildiğini belirtti. Bayraktar, şunları kaydetti:

"Gaziantep İli, Şahinbey ilçesi, Kurtuluş, Saçaklı, Oğuzlar, Şenyurt, İsmetpaşa, Aydınbaba, Gündoğdu, Sultanselim, Yavuzlar, Alibaba, Kılınçoğlu, Delbes, Daracık, Ulucanlar ve Ünaldı mahalleleri sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 79.04 hektarlık alan ile Cemalgürsel, Çamlıca, Dumlupınar, Etiler, Gültepe, Gümüştekin, Hoşgör, Kahvelipınar, Kıbrıs, Kolejtepe, Kurtuluş, Nuripazarbaşı, Özdemirbey, Saçaklı, Sakarya, Savcılı, Süleymanşah ve Yukarıbayır Mahalleleri de sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 316.53 hektarlık alan 'Riskli Alan' ilan edildi. Tokat ili, Merkez ilçe, Kaledibi Mevkii sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 11.76 hektarlık alan üzerindeki yapılaşmanın can veya mal kaybına yol açma riski taşıması sebebiyle 'Riskli Alan' ilan edilmiştir.

Adana ili, Yüreğir ilçesi, Köprülü Mahallesi sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 29 hektarlık alan zemin yapısı ve alan üzerindeki yapılaşmanın can veya mal kaybına yol açma riski taşıması sebebiyle 'riskli alan' ilan edildi. Ayrıca, Karaman İli, Merkez İlçe, Hisar, İmaret ve Tahsin Ünal Mahalleleri sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 5 hektarlık alan Bakanlar Kurulu kararı ile ‘Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı’ ilan edilmiştir."

Bahçeli'den Erdoğan'a 'Hakan kaftanı'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi evinde ziyaret etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber