BDP, Bucak aşiretinden seçim desteği istedi

Yerel seçimler yaklaşırken siyasi partilerin etkili aday arayışları da sürüyor. Güneydoğu’da ise “olmaz” denilen bir gelişme yaşandı

Bir dönem PKK ile savaş halinde olan bölgenin en güçlü aşiretlerinden Bucaklar’ın, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, seçimler konusunda BDP kurmayları ile görüştüğü öğrenildi.
Edinilen bilgiye göre, Siverek’te etkili aday arayışına giren BDP seçimi kazanmak için Bucak ailesi ile temas kurdu. BDP PM Üyesi Mehdi Aslan ile Şanlıurfa il örgütünden bir kadın yönetici, Sedat Bucak’ın kardeşi Ali Murat Bucak’la Siverek’te BDP listesinden aday olmasına yönelik detayları görüştü. Görüşmede Bucaklar’ın Şanlıurfa genelinde BDP’yi desteklemesi konusunda görüş birliğine varıldı. Bucaklar’ın Siverek’te BDP’den adaylığına yönelik ise görüşmeler sürüyor. Bucak’ın BDP listesinden aday olmasının güçlü bir ihtimal olduğu öğrenildi.
BDP’lilerle görüşmesini, “Siyaseten görüşülen şeyler bunlar” diyerek doğrulayan Bucak, Somut teklif karşısında konuyu tabanına götüreceğini söyledi.

AFAD'ın deprem tatbikatı gerçeği aratmadıAfet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD), Kütahya'da 10 ilden ekiplerin katılımıyla düzenlenen "Bölgesel Saha ve Masabaşı Tatbikatı" kapsamında deprem senaryolu saha tatbikatı gerçekleştirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber