BDP, Erdoğan’ın tutumunu bekliyor

PKK ve PJAK’lı tutuklu ve hükümlülerin açlık grevi eylemlerinde 56. güne girilirken, sorunun çözümüne katkı için süresiz ve dönüşümsüz açlık grevine girebileceklerini açıklayan BDP’liler, Meclis’te toplantı yaptı.

BDP, Erdoğan’ın tutumunu bekliyor

BDP’liler, Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın sabah saatlerinde ve Bakanlar Kurulu sonrasında yaptığı açıklamaların havayı yumuşattığı toplantıda, hükümetin anadilde savunma düzenlemesi yapılması kararı olumlu bulundu. BDP’liler, Arınç’ın, Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla görüşme ihtimalinin bulunduğuna yönelik sözlerini de olumlu karşıladı. BDP grubu, bu nedenle, açlık grevi konusundaki tavırlarını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Ak Parti Grubu’nda yapacağı konuşmadaki tutumuna göre belirlemeyi kararlaştırdı. BDP’liler, Erdoğan’ın sert söylemlerinin sürmesi halinde, açlık grevine başlama kararını BDP Grubu’nda açıklayacak.

Pencereden atlayan kadını yakalamak isterken...Zeytinburnu'nda psikolojik sorunları olduğu belirtilen 32 yaşındaki Fulya B., pencereden atladı. Esnaf İbrahim Türkeli düşen kadını havada yakalamak isterken ağır yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber