Bilal Erdoğan, Bolton ziyaretini yorumladı: Ne yüzle geldi?

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’ın Türkiye ziyaretini eleştirirken, “Ne yüzle Türkiye’ye geldi? Layık olduğunu buldu, layık olduğuyla karşılandı” ifadelerini kullandı.

Bilal Erdoğan, Bolton ziyaretini yorumladı: Ne yüzle geldi?

TÜGVA Etimesgut Temsilciliği açılışında konuşan Erdoğan, Bolton’a tepkisini şöyle dile getirdi: “Layık olduğunu buldu, layık olduğuyla karşılandı. Niye? 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımızın hayatına kastedildiğinde, ‘Tayyip Erdoğan için hiç gözyaşı dökmem, ne hali varsa görsün’ nevinden konuşmuş bir adam bu. Yani ne yüzle Türkiye’ye geldi o ayrı mesele ama tabii ki ülkesini temsil ederek geldi. Biz de Türkiye’nin menfaatlerinin gereğini kendine neyse bildirmiş olduk. Artık Türkiye böyle” dedi. Herkesin Türkiye ile derdi olduğunu söyleyen Erdoğan, “Onun için bu ülkeye sahip çıkacak, zamanı gelince gereken neyse onu yapacak dirayette, cesarette, cesamette gençlerin yetişmesi gerekiyor” dedi.

AK Parti'den Emine Bulut cinayeti açıklaması!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Emine Bulut cinayeti ile ilgili "Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda hassasiyetinin altını çizdi" dedi. Kadın cinayetleriyle ilgili Çelik, yasal düzenleme ihtiyacının olması halinde tereddüt edilmeyeceğini de belirtti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber