Boru hattında sabotaj: 2 ölü

Şırnak’ın İdil ile Mardin’in Midyat ilçeleri arasından geçen BOTAŞ’a ait Kerkük- Yumurtalık petrol hattına PKK’lı teröristler sabotaj düzenledi

Boru hattındaki şiddetli patlamayla birlikte yoldan geçen iki araç alevler içinde kaldı. Araçlarda bulunan 2 kişi yanarak can verdi, 1 kişi ise yaralandı. Yangını söndürme çalışmaları devam ederken, güvenlik güçleri bölgede geniş çaplı operasyon başlattı.
Saldırı, dün saat 18.30 sıralarında Şırnak’ın İdil ile Mardin’in Midyat ilçelerini birbirine bağlayan karayolunun 35’inci kilometresindeki Mağara Köyü yakınlarında gerçekleştirildi. Karayolunun kenarından geçen BOTAŞ’a ait Kerkük- Yumurtalık boru hattı, PKK’lı teröristler tarafından patlatıldı. Boru hattındaki şiddetli patlamayla birlikte yangın çıktı. Bu sırada yoldan geçen iki araç, alevler içinde kaldı. Araçlardan birinde bulunan 2 kişi yanarak can verirken, diğer araçta bulunan bir kişi ise yaralandı.
Yanan iki kişinin kimliklerini belirlemek için çalışma başlatıldı.

Bu göl eksi 30'da bile donmuyor!Erzurum’da bulunan ve eksi 30'da bile donmayan Balıklı Göl'ün gizemi yıllardır çözülemiyor. Adı efsanelerle ün kazanan gölde ölen balıklar ise özel mezarlıklara defnediliyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber