Bu haber İtalya'da Hakan Şükür ve eşinin yüzünü güldürdü

Galatasaray’ın, UEFA Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında İngiliz ekibi Manchester United’ı 1-0 yendiği salonda duyuruldu. Bu anons salonda sevinçle karşılandı.

Bu haber İtalya'da Hakan Şükür  ve eşinin yüzünü güldürdü


Milano’daki Westin Palace Hoteli’nde ALBA derneğince bu yıl 6’ıncısı düzenlenen yemeğe, Türkiye-İtalya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, İtalyan Senatör Paolo Pietro Amato, Türkiye’nin Roma Büyükelçisi Hakkı Akil ve Milano Belediye Başkan Yardımcısı Maria Grazia Guida ile çok sayıda davetli katıldı.

Hakan Şükür, yemek öncesi yaptığı konuşmada, ALBA’nın dostluk yemeğinde tam anlamıyla bir kültürel zenginlik yaşandığını söyledi.

Kültürler ve dinlerarası diyaloğun önemine işaret eden Şükür, ”Hangi koşulda olursa olsun, tüm dinler arasında sevgi, saygı, hoşgörü ve memnuniyet ilkeleri çerçevesinde yaklaşım göstermeliyiz. Başkalarının düşüncelerine hep saygılı olmalıyız” diye konuştu.

Futbolculuk döneminde İtalya’da hep saygı ve sevgi gördüğünü anlatan Şükür, ”Burada gördüğüm sevgi ve saygının aynısını ülkemden selam olarak sizlere iletiyorum. İtalya’yı hiçbir zaman unutmadım ve unutmayacağım” dedi.

-Senatör Amato- İtalya-Türkiye Paramentolararası Dostluk Grubu Başkanı Senatör Paolo Pietro Amato, zor zamanlardan geçtiklerini belirterek, ”Geleceğimizi inşa etmek için, bu zor zamanlarda diyaloğu önemseyen toplantılara ihtiyacımız var. Böylesine zor ve zaman zaman şiddet olaylarına tanıklık eden bu dünyada, ALBA’nın toplantılarının taşıdığı barış, kardeşlik ve sevgi mesajları çok önemli” diye konuştu.

Senatör Amato, ”dostum” diye hitap ettiği Hakan Şükür’e İtalyan Senatosu’nun teşekkür plaketini takdim etti.

-Büyükelçi Akil- Roma Büyükelçisi Hakkı Akil de ALBA derneğinin yemeği dolayısıyla Milano’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, şunları kaydetti: ”Bu tür yemekler, sadece Türkler arasında değil, tüm İtalya’da toplum katmanlarını bir araya getirdiği için karşılıklı diyaloğa, değişik kültürlerin birbirini yakından tanımalarına vesile olmaktadır. Bu bakımdan çok yararlı olduğunu düşünüyorum.” Milano Belediye Başkan Yardımcısı Maria Grazia Guida, farklılıkların bir arada yaşadığı şehir yaratmak için çalıştıklarını belirtti, diyaloğa yaptığı katkı nedeniyle ALBA derneğine teşekkür etti.

ALBA Derneği Başkanı Fatih Çamlıca da diyalog yemeğinin amacına ulaştığını ümit ettiklerini söyledi.

-Galibiyet sevinçle karşılandı-

Öte yandan, Galatasaray’ın, UEFA Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında İngiliz ekibi Manchester United’ı 1-0 yendiği salonda duyuruldu. Bu anons salonda sevinçle karşılandı.

Resulayn’da PKK’ya ait tünel bulunduBarış Pınarı Harekatı kapsamında 2 gün önce terörden arındırılan Resulayn’da terör örgütü PYD/PKK’ya ait mühimmat deposu olarak kullanılan tünelin bulunduğu açıklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber