Bu Kandil’e nanik yapmaktır

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan Cizre’de yaşananları “Kandil’den bir açıklama yapıldı; ‘Eğer birileri eylemde yüzünü kapatırsa, molotof atarsa bunlar bizden değil, ajandır’. Bir gün sonra Cizre’de olaylar oldu. Bu, açıkça Kandil’e nanik yapmaktır, ‘ben sizi takmıyorum’ demektir” sözleri ile değerlendirdi.


Akdoğan, partisinin Kırıkkale 5. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, önceki gün Cizre’de yaşananlara da değindi.
Süreci bozmak istiyorlar
Çözüm sürecinde ne zaman sonuca yaklaşılsa provokatörlerin devreye girdiğine dikkati çeken Akdoğan, “Biz her şey yolunda derken en son biliyorsunuz Kandil’den bir açıklama yapıldı; ‘Eğer birileri eylemde yüzünü kapatırsa, molotof atarsa bunlar bizden değil, ajandır’. Bir gün sonra Cizre’de olaylar oldu. Birileri yüzünü kapattı, gidip molotof attı, insanların evini yakmaya çalıştı. Bu, açıkça Kandil’e nanik yapmaktır, ‘ben sizi takmıyorum’ demektir. İşte ne zaman sonuca yaklaşsak provokatörler devreye giriyor, hemen süreci bozmak istiyor” diye konuştu.
Süreçte iki parametrenin önemini vurgulayan Akdoğan “Bütün kesimler, millet bizim muhatabımızdır bu süreçte. Kamu düzeni ve güvenliğinden asla taviz vermeyiz. Cizre’yse Cizre, Silopi’yse Silopi, neresi olursa olsun devletin polisi, askeri orada olacak, vatandaşı koruyacak. Hiç kimse durumdan vazife çıkartmasın. Devlet vatandaşının can ve mal güvenliğini koruyabilecek güç ve kudrete sahiptir” dedi.

İstiklal Caddesi'nde kaybolan çocuğu, turist kadın yalnız bırakmadıİstanbul İstiklal Caddesinde annesini kaybeden 4 yaşındaki yabancı uyruklu bir çocuğu gören turist çift, polise haber verdi. Çift, çocuğun ailesi bulunana kadar çocuğun yanından bir an olsun ayrılmadı. Çocuğun annesi ise kaybolan evladını görünce gözyaşlarına boğuldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber