‘Bu millet kuklaları kendine baş seçmez’

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat’ın Aydıncık ilçesinde belediye araç alımı ve bazı tesislerinin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, 2019’daki seçimlerde Türkiye’nin yeni hükümet sisteminin ilk  cumhurbaşkanının seçileceğini, bugünden 2019’un hesabını yapanların hesabını beraber bozacaklarını söyledi.

Bozdağ, bazı ülkelerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı istemediğini belirterek, “Eğer Türkiye, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde önündeki 10 yılı da tamamlarsa ‘Türkiye’yi artık kontrol edemeyiz’ korkusundan dolayı bunu yapıyorlar. Bu millet kendisine kuklaları baş seçmez, kendi içinden baş çıkarır. Kurtuluş Savaşı yıllarında kendi içinden Atatürk’ü çıkarıp nasıl peşine düştüyse bundan sonra da kendi içinden lider çıkarır, kendi içinden baş çıkarır ve onun arkasına düşer” dedi.

TEM'de feci kazaİstanbul Sarıyer’de TEM otoyolu FSM çıkışında yolun karşısına yaya olarak geçmeye çalışan bir kadına otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan kadın olay yerinde feci şekilde can verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber