Bucak aşiretinden bir isim daha AK Parti'ye başvurdu

Sedat Bucak'ın kardeşi aday adayı oldu...

Bucak aşiretinden bir isim daha AK Parti'ye başvurdu

Susurluk Davası’nın önemli isimlerinden olan eski milletvekili Sedat Edip Bucak’ın, 2011 seçimlerde bağımsız milletvekili adayı olan ancak 32 bin oy meclise gidemeyen kardeşi Ahmet Ersin Bucak, AK Parti Genel Merkezi’ne giderek 1 Kasım seçimlerinde milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Ahmet Ersin Bucak, "Başvurumuzu yaptık, memleketimiz için hayırlı olur inşallah" dedi.

FATİH MEHMET BUCAK DA BAŞVURMUŞTU

Şanlıurfa'da 7 Haziran’da yapılan genel seçimde bağımsız aday olan ve 15 bin civarında oy alan Bucak Aşireti’nin ileri gelenlerinden Fatih Mehmet Bucak da 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde Ak Parti’den milletvekili aday adaylığı başvurusu yapmıştı.

Son seçimlere bağımsız olarak katılan ancak bu kez tercihini AK Parti’den yana kullanan Bucak, "Genel seçimlerde gönül isterdi ki AK Parti’nin çatısı altında olmayı, burada siyaset yapmayı istiyordum. Ancak o dönem bize nasip olmadı. bugün buraya gelerek müracaatımızı yaptık. Bize en yakın parti AK Parti’dir ve burada olmaktan dolayı mutluyum" demişti.

İstanbul'da motosikletli dehşetGaziosmanpaşa'da sokaklarda silahla ateş açarak ilerleyen motosikletli 2 saldırgan, 5 kişiyi yaraladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber