Çelik: Cebinde parası olan baskı yapıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Ömer Çelik, partisinin Yumurtalık ilçe teşkilatı kongresine katılarak bir konuşma yaptı

Türkiye’de geçmişte elinde silah olanlar hükümetlere baskı yapmaya kalktığını söyeleyen Çelik, “Bugün de cebinde para olanlar hükümete baskı yapmaya kalkıyor. Sivil toplum örgütüysen onun gibi davran, siyasi partiysen partinin adını koy çık karşımıza” dedi. Son günlerde muhalefet boşluğunu TÜSİAD’ın üstlenmeye başladığını ifade eden Çelik, şöyle konuştu: “Şunun açığa çıkarılması gerekiyor; TÜSİAD bir sivil toplum örgütü müdür, bir ekonomik baskı grubu mudur, bir politik baskı grubu mudur, bir siyasi parti midir? TÜSİAD kendisini her türlü eleştiriden münezzeh bir noktaya koyuyor, seçilmiş hükümetlere talimat verme yetkisini kendisinde görüyor ve öyle bir üslup kullanıyor ki adeta muhalefet partisi üslubu kullanıyor. Kendilerine cevap verdiğiniz zaman, bu sefer ’bize baskı yapıyorlar’ diyor. Zannedersiniz ki bütün mutlak doğrulara onlar sahipler. İktidara bir şey söyledikleri zaman iktidar karşısında ’emredersiniz’ diyecek ve hazır ola geçecek. Böyle bir şey yok. ”

Polise saldırmışlardı! TutuklandılarSakarya'nın Sapanca ilçesinde, araçlarını durduran polis ekibine saldıran 4 kişi, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber