Çevre torbasında son dakika değişikliği

TBMM Genel Kurulu’nda, AK Parti’nin plastik alışveriş poşetlerinin tüketiciye en az 25 kuruştan satılmasını ve plastik poşetleri ücretsiz veren satış noktalarına, kapalı satış alanının her metrekaresi için 10 lira idari para cezası uygulanmasını da öngören torba yasa teklifine ilişkin mesaisini dün de sürdürdü.

Çevre torbasında son dakika değişikliği

Teklifin Kıyı Kanunu’nda değişiklik yapılmasını öngören ve su alanlarında imar planı kararıyla yenilenebilir enerji üretim santrallerinin yapılmasına olanak sağlayan 18. maddesine muhalefetten tepki geldi. Muhalefet temsilcileri çevresel katliama yol açacağını savunarak, maddenin teklif metninden çıkarılmasını istedi. AK Parti ise tepki çeken maddenin önerge yoluyla kapsamını daralttı. “Su alanlarında (deniz, tabii ve suni göller) imar planı kararı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nca yenilenebilir enerji kaynak alanı olarak ilan edilen alanlarda yenilenebilir enerji üretim santralleri yapılabilir” hükmünü içeren madde metninden “tabii ve suni göller” ifadesi çıkarıldı.

Antalya'da kırmızı alarmMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Antalya'da 6 ilçe için verdiği 'kırmızı' uyarıdan sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ile Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü'nde tüm izinler iptal edildi. Her iki kurum izinde olan personelini de yarın göreve çağırdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber