Geri Dön

CHP’li Tanrıkulu: Zamanlama manidar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, TBMM’ye sunulan kanun tasarısına ilişkin Milliyet’e değerlendirmelerde bulundu.

Tanrıkulu: “Zamanlaması dışında manidar olan birşey yok. Kanunun 3. maddesinde görevleri yapmalarına mevzuat engel değil zaten. O nedenle zamanlaması sadece dikkat çekici. Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce yapılması manidar. Gerekçesinde kullanılan dil, TBMM’yi devreye sokmak istemeyen, TBMM’den mutabakat aramayan bir dil. Bunun Meclis’teki siyasi partilerin ortak iradesiyle kurulacak bir komisyonla yapılması gerekiyordu ancak kanunla yetki Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı’na verilmiş. Tek önemli husus olarak şunu söyleyebilirim. Bu başlık altında bir yasa çıkması önemlidir. Şimdiye kadar yürüyen sürece ilişkin TBMM’de bir yasal çerçeve olacak. 6. fıkrada sayılan işler zaten Bakanlar Kurulu’nun yapması gereken işler.”

Nargile kömüründen zehirlenen çift, evlerinde ölü bulunduHatay'da, evde nargile içtikten sonra uykuya dalan Feryat (43) ve Atra Alvonoğlu (42) çifti, nargile kömüründen yayılan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber