CHP lideri Kılıçdaroğlu: Ne olursa olsun İstanbul’u alacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti lideri Meral Akşener bir araya gelerek,23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçimine ilişkin hazırlıkları konuştu. Kılıçdaroğlu, ortak basın toplantısında yaptığı açıklamada “Ne olursa olsun İstanbul’u alacağız” ifadelerini kullandı

CHP lideri Kılıçdaroğlu: Ne olursa olsun İstanbul’u alacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i partisinin genel merkezinde ziyaret etti. Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından iki lider ortak basın toplantısı düzenledi. Kılıçdaroğlu, YSK’nın İstanbul’daki tüm seçimler ile 24 Haziran 2018 seçimlerinin iptali istemiyle yapılan başvuruları reddetmesinin sorulması üzerine, şunları söyledi: “Farklı bir karar zaten beklemiyorduk. Ama bu bizi asla umutsuzluğa sevk etmemeli. Ne olursa olsun, neyi yaparlarsa yapsınlar, hangi baskıyı kurarlarsa kursunlar biz İstanbul’da seçimi alacağız. Niçin? 16 milyon İstanbullunun sağduyusuna, vicdanına güveniyorum. Dolayısıyla Ekrem İmamoğlu bu saatten sonra sadece CHP’nin değil 16 milyon İstanbullunun belediye başkanıdır. Bu kadar haksızlık yapılamaz. Bu kadar haksızlık karşısında da hiç kimse susamaz. Çünkü haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.”

‘Görüntüleri açıkla’

Kılıçdaroğlu, AK Parti’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım’ın, 31 Mart seçimlerinde oyların çalındığı yönündeki açıklamasının sorulması üzerine ise şu yanıtı verdi: “Oyların çalındığı söyleniyor değil mi? 280 bin kişiyi Erdoğan İstanbul’da sandıklarda görevlendirdi. Erdoğan bir konuşma yaptı dedi ki ‘Elimizde görüntüler var.’ Görüntüleri görmedik. O görüntüleri versin bakalım kim hırsızlık yapmış biz de görelim. Ama bir hırsızlık var ortada doğru. Milli irade hırsızlığı yapılmıştır. Kapalı kapılar ardında yapılmıştır. Milli iradeye darbe söz konusudur ve İstanbulluların iradeleri çalınmıştır. Sevgili Erdoğan’a açık net çağrıda bulunuyorum; oyların çalındığına ilişkin görüntüler var dediniz, o görüntüleri ben de merak ediyorum, 81 milyon da merak ediyor. Bunu açıklarsan eyvallah diyeceğim şapka çıkaracağım, açıklamazsan seni Türk milletine emanet ediyorum o zaman, hakkından onlar gelecektir.”

Akşener de Kılıçdaroğlu’na ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “İmamoğlu’nu dün desteklemiştik bugün de elimizdeki tüm imkanları kullanarak destekleyeceğiz ve inşallah seçimi bu defa, açık ara ve herhangi bir tereddüte mahal vermeyecek bir sonuçla kazanma yönünde çalışma yapacağız. Cumhur İttifakı’nın büyük ve küçük ortağına da seslenmek isterim. Hadi toplumu ikiye böldünüz diğer kanatla görüşmüyorsunuz da bari arada bir bir araya gelin de hatlar karışmasın. Basın üzerinden görüşüp hepimizi germeyin” dedi.

Akşener, “oyların çalındığına” yönelik tartışmalar konusunda, “Dervişin fikri neyse zikri oymuş. Biz milli iradeden bahsediyoruz, arkadaşlar çalmadan bahsediyor. Uzmanlık alanları olduğu için böyle bir propaganda yöntemi tespit etmişler, bu ilginç” ifadelerini kullandı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, terörist elebaşı Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla yaptığı görüşmeye ilişkin açıklamasının sorulması üzerine Akşener, “Bahçeli çok ilginç bir savrulma içinde. Yıllarca bebek katili, İmralı canisi dediği terörist başına birden bire ‘Öcalan’ demeye başladı. Bir sonraki adım sanıyorum ‘sayın Öcalan’ olacak. Kandil ile kim ahbap ve yeni bir açılım, yeni bir saçılımın gündeme getirildiğini bizatihi Bahçeli’nin diliyle ortaya konduğunu şaşkınlık, hayret, ibretle görmüş durumdayız” diye konuştu.

Uzman çavuş ve eşi, çocuklarının gözü önünde öldürüldüIsparta’da uzman çavuş Erkan Öztürk ve eşi Ebru Öztürk, evlerinde tabancayla vurularak öldürüldü. Polis, olaydan sonra kaçan Ebru Öztürk'ün erkek kardeşini yakalamak için çalışma başlatırken, olay sırasında evde bulunan çiftin 2 çocuğu, korumaya alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber