CHP: Şüphe yok raporlar var

CHP’li üyeler özetle şunları söyledi:

CHP’li üyeler özetle şunları söyledi:
- Erdal Aksünger (İzmir): Şüphe var mıdır yok mudur meselesi gerçekten ilginç. 2012’de bir MASAK raporu var. 18 Nisan 2013’da MİT, ‘Sarraf tehlikeli adam, bakanlarla da irtibat kurmaya çalışıyor, bunun önünün alınması...’ diyor bilgi notunda. Bu paralar onlardan değilse ya insanın vicdanı şundan sızlar; adamın oğlunu 17 Aralık sabahı bir yerden alıyorlar, oturduğu rezidans daire 40 bin dolarlık. Ha bunlar sebepsiz zenginleşme değil de yaşamsa, kabul ediyorsanız ne güzel ne hoş! Şüphe müphe yok, şüphesiz bunlar, raporları var... Eğer yeterli şüpheler yoksa yapacak birşey de yok vicdan da yok demektir.
- Rıza Türmen (İzmir): Bu soruşturma komiyonu AKP’lilerin verdiği önergeyle kurulmuştur. O zaman AKP’li milletvekilleri paralel yapının bir parçasıydılar mı ki bu komisyonun kurulmasını önerdiler? Komisyon üzerinde bu 1 hafta içerisinde büyük baskı oluşturuldu bunun da komisyonun iradesini sakatladığını düşünmekteyim.
- Osman Korutürk (İstanbul): Bakanlar kendilerine atfedilen fiileri ikna edici bir şekilde cerh edemediler. Bu organın karar vermesi CMK uyarınca yeterli şüpheye dayanıyor. Siyasiler takipsizlik kararıyla kendilerini kurtaramazlar.
- Emre Köprülü (Tekirdağ): Savcılığın aradığı kıstas yeterli şüphedir. MASAK raporu var. Siyasetin burada hukuk adına karar verecek olan komisyonuna müdahalesini görüyoruz.

Sinir krizi geçirdi!Bursa'da elektrikler kesildiği için mum yakan Sima Ç. mumu elinden düşürünce evinde yangın çıktı. Çıkan yangında Sima Ç. evden çıkmayı başarırken köpeği ise içeride yanarak can verdi. Köpeğinin öldüğünü öğrenen Sima Ç. saatlerce gözyaşı döktü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber