CHP: Takipsizlik komisyonu etkilemez

Meclis’te dört eski bakanla ilgili kurulan Soruşturma Komisyonu’nun üyesi, CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen, 17 Aralık soruşturması kapsamındaki takipsizlik kararının komisyonu etkilememesi gerektiğini belirterek, “Çünkü suçların şahsiliği ilkesi vardır. Soruşturmaya konu olan kişilerin, bu işten takipsizlik kararıyla kurtulması, bizim soruşturma yürüttüğümüz dört bakanın, aynı şekilde suçsuz olduğu anlamına gelmez. Dört bakanla ilgili soruşturma devam edecektir, onun sonucunda bakanların suçlu ya da suçsuz olduğuna karar verilecektir” dedi. Türmen, komisyon sona ermeden bu kararın verilmesinin yanlış olduğunu söyledi.


CHP Grup Başkanvekili Engin Altay da 17 Aralık soruşturmasına takipsizlik kararı “Komisyon sürecinin devam etmesi gerekir. Meclis‘te soruşturma komisyonu kurulması için mahkemede bir davanın görülmesine gerek yoktur” değerlendirmesinde bulundu.

Pendik'te iki otomobil çarpıştıİstanbul Pendik, TEM Bağlantı yolunda meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber