‘CHP, uzay yarışına girmemize karşı’

CHP’nin Türkiye Uzay Ajansı ile ilgili düzenlemeleri Anayasa Mahkemesi’ne taşıdığını hatırlatan Erdoğan, “Türkiye’nin uzay yarışında yer almasından CHP niçin rahatsızlık duyuyor?” diye sordu. Erdoğan, Türkiye’de artık muhalefet açığı değil, devşirme muhalefet sorunu olduğunu savundu

‘CHP, uzay yarışına girmemize karşı’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin son dönemde en büyük talihsizliğinin CHP’nin durumu olduğunu savundu. CHP’nin Türkiye Uzay Ajansı ile ilgili düzenlemeleri Anayasa Mahkemesi’ne taşıdığını ifade eden Erdoğan, “Türkiye’nin uzay yarışında yerini almasından acaba bu CHP niçin rahatsızlık duyuyor? Uydu yapıyoruz, uydu fırlatıyoruz... Tüm bu çalışmaları daha ileri taşıyacak, Türkiye Uzay Ajansı’nın faaliyetine engel olmanın, ülkenin ve milletin çıkarlarına nasıl bir faydası olacağını tüm çiftçi kardeşlerimin takdirine sunuyorum” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ‘Tarım Kredi Kooperatifleri Buluşması’na katılan Erdoğan, şu mesajları verdi:

YOLA DEVAM EDECEK HALİMİZ YOKTU: Kayyum olayını hukuk çerçevesinde, yargı vasıtasıyla devreye soktuk. Çünkü devletin gönderdiği parayı herhalde Kandil’e gönderenlerle yola devam edecek halimiz yoktu. Bunlar orada yaşayan tüm halkın, evlatlarıyla mutluluk içerisinde bir yaşam sürmesi için sağlandı. Durup dururken herhalde biz güvenlik güçlerimizi devreye sokmadık. Güvenlik olmadığı zaman nasıl bu yatırımı yapsın?

SALDIRDI, SALDIRDI: Suriye konusunda, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarımızda, İdlib’de geliştirdiğimiz inisiyatifle Münbiç ve Fırat’ın doğusuyla ilgili kararlılığımız da olayların gidiş yönünü değiştirdi. Ama bakıyorsunuz ana muhalefetin başı diyor ki “YPG, PYD, PKK niçin bize saldırsın?” Ya bu nasıl bir anlayıştır? “Niçin bize saldırsın” sorusunu sorana ben diyorum ki “Saldırdı, saldırdı.” Soru sormaya gerek yok. Füzeleri atanlar onlar. Benim yüze yakın vatandaşımın şehit olmasına neden olan onlar... Şimdi son bir umutla 31 Mart’ı bekliyorlar. Şayet bu seçimlerde istedikleri gibi bir istikrarsızlık ortamı oluşturabilirlerse hemen ardından tüm cephelerden ülkemize yeni saldırılar düzenlemeyi planlıyorlar. Söz veriyorum, bunlara asla fırsat tanımayacağız.

ADAM RAHATSIZ: Türkiye’nin bu süreçte en büyük talihsizliği, CHP’nin durumu oldu. CHP, terör örgütlerinin saldırılarında, darbe girişimlerinde, yurt dışından ülkemize yönelen tehditlerde hiçbir zaman ülkemizin ve milletimizin yanında yer almamıştır. Sayın Kılıçdaroğlu Avrupa’ya gidiyor, terör örgütünün temsilcileriyle ellerinde paçavraları, yan yana onlarla beraber fotoğraf çektiriyor. Hale bak... Türkiye’yi dünyaya şikayet etmekten, ülkemizin stratejik tüm girişimlerini engelleme çabasına kadar her türlü yanlış tavrı ısrarla sürdürmüşlerdir. Biz İHA yapıyoruz. Biz silahlı insansız hava aracı yapıyoruz. Adam bundan rahatsız.

AYM’YE GÖTÜRDÜLER: CHP, Türkiye Uzay Ajansı’nın kuruluşu ile ilgili Cumhurbaşkanlığı kararnamesini, iptali için Anayasa Mahkemesi’ne götürdü. İlk defa bugün burada bunu seslendiriyorum. Türkiye’nin uzay yarışında yerini almasından acaba bu CHP niçin rahatsızlık duyuyor? Uydu yapıyoruz, uydu fırlatıyoruz. Haberleşmeden, istihbarata her alanda, uzay çalışmalarını etkin şekilde kullanmanın gayreti içindeyiz. Tüm bu çalışmaları daha ileri taşıyacak, Türkiye Uzay Ajansı’nın faaliyetine engel olmanın, ülkenin ve milletin çıkarlarına nasıl bir faydası olacağını ben tüm çiftçi kardeşlerimin takdirine sunuyorum.

‘CHP’ye kayyum atayın: İnşallah

Konuşması sırasında bir çiftçi, “Bu CHP’nin başına da kayyum atayın, bunlardan kurtulalım” sözleri üzerine Erdoğan, “İnşallah” karşılığını verdi.

‘Tarım spekülatörleri teröristten farksız’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sebze ve meyve fiyatlarının yüksek oluşuna ilişkin, “Tarım sektöründeki spekülatörleri, tıpkı sınırlarımıza dayanan teröristler gibi bir milli güvenlik sorunu olarak görüyor ve ona göre de muamele ediyoruz” dedi. Erdoğan konuya ilişkin şu mesajları verdi:

ÜRETİCİYE 3.7 MİLYAR: Yılın ilk iki ayında çiftçilerimize 5 milyar liralık destekleme ödemesini yaptık. Mart ayı içerisinde de toplam 3 milyar 716 milyon liralık destekleme ödemesi yapacağız. Böylece yılın ilk üç ayında çiftçilerimize, üreticilerimize 8 milyar 777 milyon liralık desteği sağlamış olacağız.

BETON YIĞINLARI VATANA İHANET: Tarım ve hayvancılık yapılan ovalarımızı koruma altına almak için sit alanı olarak ilan ediyoruz. Her tarım alanına kalkıp biz beton yığınlarını dikersek bu vatana, millete ihanet ederiz.

MİLLİ GÜVENLİK SORUNU: Tarımda spekülatörlerin gayesi çiftçinin, üreticinin hakkını, hukukunu, çıkarını korumak değildir. Bir kısmı sadece kâr hırsıyla hareket ederken, bir kısmı daha derin emeller güdüyor. Milletimizle birlikte her oyun gibi bu tür tezgahları da bozmaya devam edeceğiz. Tarım sektöründeki spekülatörleri, tıpkı sınırlarımıza dayanan teröristler gibi bir milli güvenlik sorunu olarak görüyor ve ona göre de muamele ediyoruz.

İTİRAF ETMEM GEREKİYOR: Çok uğraşmamıza rağmen maalesef hâlâ vatandaşlarımıza istediğimiz seviyede uygun fiyatlardan et sunamadığımızı itiraf etmem gerekiyor.

Asansör teknisyeni nöbet gününde akıma kapılarak öldüAntalya'da, asansör bakım firmasında teknisyen olarak çalışan Oğuzhan Aykurt (23), nöbet gününde bir kafenin arızalanan asansörüne müdahale ettiği sırada elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber