CHP'den MHP lideri Bahçeli'ye 'İstanbul' yanıtı: Sonucu beğenmemek tam bir kibir örneğidir

Bahçeli’nin, “İstanbul ehline emanet edilmemiştir” sözlerine tepki gösteren Öztrak, “Bahçeli’nin milletin iradesini beğenmemesi tam bir kibir örneğidir. Bu nasıl milleti hor görmektir?” dedi...

CHP'den MHP lideri Bahçeli'ye 'İstanbul' yanıtı: Sonucu beğenmemek tam bir kibir örneğidir

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, dün CHP MYK toplantısı devam ederken düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Öztrak, İstanbul seçimlerine ilişkin olarak, “Giderek otoriterleşen bir rejime İstanbullular sandıkta ‘dur’ diyerek dünya demokrasi tarihine altın harflerle geçmiştir. Bu seçimler millete rest çekilemeyeceğini açıkça göstermiştir. Artık seçimler bitmiştir, ülkemizin yakıcı sorunları çözüm beklemektedir. Ülkemiz seçim ortamının gerginliğinden çıkmalıdır” ifadelerini kullandı. Öztrak, şunları kaydetti:

‘Millet fatura keser’

“İktidarın, belediyeler üzerinde vesayet makamları oluşturmaya çalıştığını görüyoruz. AK Partili başkanların kullandığı yetkiler bakanlık genelgeleriyle bizim başkanlarımızın elinden alınmamalıdır. Belediye başkanlarımızı çalıştırmamak için atılacak her adım millete yapılmış saygısızlıktır. Millet Ankara’da Mansur Yavaş’a ‘başkanım sensin’ demiştir. Şimdi iktidar bu yetkileri kısıtlamaya kalkarsa bunun adı, milletin verdiği yetkinin engellenmesidir. Millet bunun faturasını keser.”

MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin, “İstanbul ehline emanet edilmemiştir” açıklamasının sorulması üzerine Öztrak, “İstanbul’da milli irade kararını vermiştir. Şimdi Bahçeli’nin çıkıp milletin iradesini beğenmemesi, tam bir kibir örneğidir. Kimse kusura bakmasın, milletin iradesini beğenmeyenlerin, elinin tersiyle bir kenara itmeye çalışanların ne hale geldikleri
23 Haziran seçimlerinde görülmüştür. Ama bazıları bundan ders almama konusunda ısrar etmektedir. Bu nasıl bir elitist davranıştır, bu nasıl milleti hor görmektir?” dedi.

Öztrak, Osman Öcalan’ın TRT’de programa katılmasına ilişkin olarak da şunları söyledi:

Öcalan açıklaması

“Allah kimseyi ne Sayın Ömer Çelik’in ne de Sayın Bahçeli’nin durumuna düşürmesin. Çelik’i dikkatle izledim. Efendim, dilekçe verilmiş, kim olursa olsun dilekçe veren herkes TRT’ye çıkıyormuş da... 31 Mart’tan önce ‘beka, beka’ diye dolaşanlar, terörist dediklerinin himmetine sığınmıştır. Terörist dediklerinin mesajlarını televizyonlarda dillendirmek durumunda kalmışlardır.”

Tunceli'de SİHA ile 1 terörist etkisiz hale getirildiTunceli'nin merkez kırsalında SİHA ile 1 terörist etkisiz hale getirildi. Dün de 3 terörist etkisiz hale getirilmişti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber