CHP'li Tüzün İnönü stadını sordu

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Beşiktaş İnönü Stadı’nın isminin "Fiyapı İnönü Stadı" olarak değiştirilmesinin ancak Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün teklifi ve ilgili bakanın onayı ile gerçekleşebileceğine dikkat çekerek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a "Kısa bir süre sonra İzmir Atatürk Stadı’nın da isminin değiştirilmesi talep edilirse tavrınız ne olacaktır" diye sordu.

CHP Bilecik Milletvekili Tüzün, Başbakan Erdoğan’ın yazılı olarak yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na bir soru önergesi verdi. Son günlerde basında çıkan haberlerde BJK İnönü Stadı’nın isminin değiştirileceği ve başına sponsor firmanın isminin ekleneceği şeklinde haberlerin yer aldığını anımsatarak bu konuda yönetmeliğin son derece açık olduğunu, yönetmeliğe göre isim değişikliğinin Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün teklifi ve ilgili bakanın onayı ile gerçekleşebileceğini ifade etti. Başbakan’a, BJK İnönü Stadı’nın isim değişikliği ile ilgili Bakanlığa herhangi bir müracaat olup olmadığını, olmuş ise isim değişikliği ile ilgili uygun görüş verilip verilmediğini soran Tüzün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında önemli misyonlar üstlenmiş olan İnönü’nün isminin değiştirilmesini uygun bulup bulmadığını da yanıtlamasını istedi. Başbakan’a "Kısa bir süre sonra İzmir Atatürk Stadı’nın da isminin değiştirilmesi talep edilirse tavrınız ne olacaktır?" sorusunu da yönelten Tüzün, "İstanbul Kasımpaşa’da bulunan Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nın isminin değiştirilmesi ya da isminin başına sponsor firmanın adının getirilmesini nasıl karşılarsınız? Türk spor tarihi kadar önemli BJK İnönü Stadı’nın isminin değişmesine, tarihi misyonunun zarar görmesine müsaade edecek misiniz" sorularının da yanıtlanmasını istedi.

İstanbul semalarında büyük sürpriz!Teknofest kapsamında Türkiye'ye gelen Rus Su-35 savaş uçağı, Atatürk Havalimanı'ndan havalanarak İstanbul semalarında uçuş gösterisi yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber