Geri Dön

Çiller'in Ecevit'ten ricası: 21 yıl beklemeyin

Çiller'in Ecevit'ten ricası: 21 yıl beklemeyin


ANKARA Milliyet


       DYP Genel Başkanı Tansu Çiller, Başbakan Bülent Ecevit'in 1979'da başbakanlığı dönemindeki gibi bugün yine Türkiye'nin sıkıntılı günler geçirdiğini savunarak, "Kendisinden bu defa bazı şeyleri 21 yıl beklemeden anlamasını rica ediyorum" dedi.
       Çiller, dün yaptığı yazılı açıklamada, Ecevit'in iki ayrı başbakanlık dönemini değerlendirdi. Ecevit'in 1970'li yılların sonundaki kuyruk - yokluklar dönemini bugünün insanına da yaşatmaya kararlı olduğunu öne süren Çiller, "Ecevit dışa kapansa da dışa açılsa da Türkiye kapanıyor" diyerek, açıklamasını şöyle sürdürdü:
       "Ecevit, başbakan olarak 1979 tarihindeki grup konuşmasında ifade ettiği gibi batılı devletlerin Türkiye'ye yardım etmeyi kararlaştırdıkları ama bunun IMF'nin vizesinden geçmesine bağlı olmasını aklının almadığını söylese de aradan geçen 21 yıldan sonra o zaman aklının almadığı şeyi bugün harfiyen uygulasa da sonuç değişmiyor. Kaderin cilvesine bakınız ki, bugünlerde yaşamaya hazırlandığımız, ikinci dönemin yokluklarının kuyruklarının ortaya çıkış nedeni birinci döneminde yaşananlarınkinin tam zıttı. Bu seferkiler, dışarıdan gelen görüşlere tam anlamıyla uyma çabasından kaynaklanıyor."

Köpeğe kalaslı dayak cep telefonuna yansıdıYalova’nın Çiftlikköy ilçesi Aşağı Gacık mevkisinde köpeğini kalasla döven Hasan A. adlı şahsın uyguladığı vahşet cep telefonuna yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber