Davutoğlu ve eski üç vekile tebligatları ulaştı

AK Parti MYK kararı ile disipline sevk edilen eski Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile kendisine destek veren eski vekiller Ayhan Sefer Üstün, Selçuk Özdağ ve Abdullah Başçı için “ihraç” süreci Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın imzalı tebligatların ellerine ulaşmasıyla resmen başladı.

Davutoğlu ve eski üç vekile tebligatları ulaştı

Dört isme yazılı ya da sözlü savunma yapmak istemeleri halinde bunu 7 gün içinde başkanlığa bildirmeleri gerektiği aksi takdirde savunma hakkından vazgeçmiş sayılacakları iletilen tebligatlarda, her bir isim için ayrı ayrı disipline sevke yol açan açıklamalarından örnekler de yer aldı. Davutoğlu ve üç ismin bugün bir araya gelip, yapılan tebligatlarda kendilerine suç isnat edilen açıklamalarıyla ilgili değerlendirme yapıp, Merkez Disiplin Kurulu’na savunma verip vermemeyi tartışacakları öğrenildi. 

Teröristlerin sınırda bayrak oyunu!Terör örgütü PKK/YPG, kontrolünde bulunan Suriye'nin Telabyad kentinin Türkiye sınırına yakın noktalarındaki bazı mevzilerine, omurgasını oluşturarak kendilerini kamufle etmeye çalıştıkları Suriye Demokratik Güçleri (SDG) isimli yapıya ait bez parçalarını asmaya başladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber