Geri Dön

Demirtaş: Mevzi pozuyla barış gelmez

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Mevzilere gidip savaş pozları ve görüntüleri verip, ’biz bu işi savaşla çözeriz’ mesajıyla bu ülkeye barış gelmez” dedi

Diyarbakır’dan kara yoluyla Bitlis’in Güroymak ilçesine gelen Demirtaş, belediyenin yapmış olduğu parke üretim tesisinin, eğitim destek evinin ve çocuk parkının açılışını yaptı.
Açılışların ardından partisinin düzenlediği mitingde konuşan Demirtaş, mevzilere giderek “sen eğildin ben dik durdum, öbürü çömeldi ben ayakta durdum” tartışmasıyla ülkeye barışın gelmeyeceğini ifade ederek, şöyle konuştu: “Başbakan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu ülkenin barış isteyen bütün vicdanlı analarına gitsin ve onları dinlesin. Bu sorun 20 yaşındaki askerlerin eline silah verip, mevzilerde nöbet tutarak çözülmez. Sorun mevzinin karşında değil, sorun mevzinin arkasındadır. Sorun Kürt sorunudur.”

Köpeğe kalaslı dayak cep telefonuna yansıdıYalova’nın Çiftlikköy ilçesi Aşağı Gacık mevkisinde köpeğini kalasla döven Hasan A. adlı şahsın uyguladığı vahşet cep telefonuna yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber