‘Demokrasi bayrağını yere düşürmeyeceğiz’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada YSK’nın İstanbul kararına eleştirilerini sürdürdü.

‘Demokrasi bayrağını yere düşürmeyeceğiz’

Demokrasiye sahip çıkmaya devam edeceklerini vurgulayan Akşener, özetle şunları kaydetti: “6 Mayıs 2019 Pazartesi günü YSK üzerinden aziz milletimizin iradesine darbe yapılmıştır. Demokrasimize vurulan bu yargı darbesi karşısında sessiz kalmayacağız. Demokrasiye her türlü müdahale bir darbedir ve biz her türlü darbeyi reddedeceğiz. Büyük Türk milletine söz veriyorum, Türkiye Venezuella da olmayacak Kuzey Kore de olmayacak. Buna müsaade etmeyeceğiz. Demokrasi bayrağını yere düşürmeyeceğiz. Mesele artık İYİ Parti ile Ak Parti ya da Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı arasında bir yarış olmaktan çıkmıştır. Mesele darbe ile demokrasi arasında tercih yapma meselesidir. Mesele rant uğruna, Türkiye’yi uçuruma sürükleyenlerin, bu girişimlerini boşa çıkartma meselesidir. Mesele iradesine yapılmış bu darbeye karşı milletin bağımsızlığını kurtarma meselesidir.

Tartıştığı üvey kardeşi tarafından bıçaklanarak öldürüldüİzmir'in Bayraklı ilçesinde, Efecan Demirtaş (25), tartıştığı üvey kardeşi Alper Demirtaş tarafından evinde bıçaklanarak öldürüldü. Alper Demirtaş (19) polis ekiplerince yapılan çalışmayla kısa sürede yakalanıp gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber