Denizli ve Balıkesir’de AKP aynen devam

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan'ın, 29 Mart'taki yerel seçimlerde belediye başkan adaylarını bugün açıkladığı listede Denizli ve Balıkesir de yer aldı. AKP, Denizli'de Nihat Zeybekci, Balıkesir'de ise Sabri Uğur ile yoluna devam edecek

Başbakan Erdoğan’ın yakın arkadaşı olan Denizli Belediye Başkanı AKP'li Nihat Zeybekci, daha önce yaptığı açıklamalarda ailesine ve işlerine yeteri kadar zaman ayıramadığı için aday olmayacağını söylemiş, “Son kararı parti büyüklerimiz ve Denizli halkı verecek. Eğer, halkımız yeniden beni başkan görmek ister, büyüklerimiz de ısrarcı olursa aday olurum” diyerek açık kapı bırakmıştı. Başbakan Erdoğan'ın, yeniden adaylığını açıkladığı Zeybekci, “Parti büyüklerimiz ve halkımız böyle uygun gördü. Denizli'ye bir dönem daha hizmet etmek benim için şeref olacak. Adaylık için ailemden bir kez daha müsaade istedim. İnşallah seçimi kazanıp, Denizli'de ikinci dönemimizde daha büyük hizmetlerde bulunuruz. Çıtayı yükselttik. Amacımız, Denizli'ye Ege'nin değil Türkiye'nin vizyon kenti yapmak. Geçtiğimiz yerel seçimlerde yüzde 51.55 oy almıştık. Hedefimiz 29 Mart'ta bu oyun üzerine çıkmak. Bize güvenen büyüklerimizi ve Denizli halkını asla mahçup etmeyeceğiz” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, 18 ilçesi bulunan Denizli'de 9 ilçenin belediye başkan adayını da açıkladı. Geçtiğimiz seçimde AKP'den belediye başkanı seçilen Hasan Gündüz (Çal), Cengiz Yılmaz (Çameli), Sefer Demir (Acıpayam), Osman Obuz (Akköy), Abdullah Karaayvaz (Kale), Yaşar Halil Yiğit (Bekilli), Mustafa Şevki Şevik (Buldan) ve Turgut Devecioğlu’nun (Honaz) 29 marta yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday olacakları bildirildi. Baklan'da DP’den istifa ederek AKP'ye geçen Belediye Başkanı Ayhan Demirdöğer de belediye başkan adayları arasında yerini aldı. Tavas, Çivril, Bababadağ, Güney, Sarayköy, Beyağaç, Bozkurt, Çardak ve Serinhisar ilçelerinin AKP adayları ise gelecek günlerde açıklanacak.

BALIKESİR
Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı, yeniden aday gösterilenler listesinde yer alan Balıkesir Belediye Başkanı AKP'li Sabri Uğur da “Hayırlısı olsun. Durmak yok hizmete devam. Hizmet için geldik, hizmetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

AKP'nin Balıkesir Balya’da Kemal Çavdar, Bandırma’da Recep Eraydın, Edremit’te Yunus Bozbey, Gömeç’te Naim Kocabıyık, Gönen’de Hüseyin Yakar, İvrindi’de Recai Baytar, Savaştepe’de Gürkan Kurtbaş, Sındırgı’da Ekrem Yavaş ile yola devam edeceği bildirildi. Ayvalık, Burhaniye, Havran, Kepsut, Dursunbey, Susurluk, Manyas, Marmara, Erdek ve Bigadiç ilçelerinin belediye başkan adayları ise gelecek günlerde açıklanacak.

Av tüfeğiyle dehşet saçtılarAdıyaman'da 3 katlı eve kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından otomobilden av tüfeği ile ateş açıldı. Saldırıda yaralanan olmadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber