Devlet Bahçeli'den Yargı Reformu değerlendirmesi: MHP umut verici bulmuştur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin uygulama safhasında adalet ve hukuk alanında önemli bir reformun hazırlanmış olması umut ve memnuniyet verici bulunmuştur” dedi.

Devlet Bahçeli'den Yargı Reformu değerlendirmesi: MHP umut verici bulmuştur

Bahçeli, “Yargı Reformu Strateji Belgesi”ne ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, belgenin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandığını ve kamuoyuyla paylaşıldığını anımsatarak MHP’nin bu süreci dikkatle takip ettiğini aktardı. Yargı Reformu Strateji Programı’nın iki temel perspektif, dokuz amaç, 63 hedef, 256 faaliyeti baz ve esas aldığını belirten Bahçeli, şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin uygulama safhasında adalet ve hukuk alanında önemli bir reformun hazırlanmış olması umut ve memnuniyet verici bulunmuştur. Gerek parti programımızda, gerekse de seçim beyannamelerimizde ana hedeflerimizden birisi olarak vatandaşlarımızın adalete olan güvenlerinin temin edilmesi olduğu açık bir gerçektir. Bu itibarla Yargı Reformu Strateji Belgesi’nde güven veren ve erişilebilir bir adalet vizyonu amacını çok değerli gördüğümüzü herkesin bilmesinde yarar vardır.”

Adaletin temel hak ve özgürlüklerin güvencesi olmakla birlikte devletin temeli, milli varlığın harcı olduğunu vurgulayan Bahçeli, bu temel korunduğu müddetçe milli birlik ve dayanışma ruhunun zayıf düşmeyeceğini, belirterek şöyle devam etti: “Yargı Reformu Strateji Belgesi’nde, tüm kurumların mülkiyet hakkına, seyahat hürriyetine, ifade özgürlüğüne ve özgürlükleri kısıtlayan tüm uygulamalara karşı duyarlı olacaklarının irade beyanı ve bunun sağlanacağının ifadesi çok isabetli bir hedeftir. Ayrıca insan odaklı hizmet, hak ve özgürlüklerin etkin korunması, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığının geliştirilmesi, hukuk güvenliğinin güçlendirilmesi, adalete erişimin kolaylaştırılması, makul sürede yargıla(n)ma hakkının gözetilmesi ve yargıya güvenin artırılması kapsamında belirlenen ilkelerin geçmişten bugüne savunduğumuz konular arasında olduğu aşikardır.”

Devlet Bahçeliden Yargı Reformu değerlendirmesi: MHP umut verici bulmuştur

Ülkü Ocakları’nın iftarında

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın dün düzenlenen iftar programına katıldığı bildirildi.

Vakıftan yapılan yazılı açıklamaya göre, vakfın genel merkezindeki iftara Bahçeli’nin yanı sıra MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci, Genel Başkan Başdanışmanı Eyüp Yıldız ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak da katıldı. İftarda, Bahçeli’ye, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş tarafından Kuran-ı Kerim hediye edildi.

3 gündür aranan gençten acı haberSakarya’nın Pamukova ilçesinde üç gön önce kaybolan 21 yaşındaki gencin dere kenarındaki yolda cansız bedeni bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber