Emine Erdoğan’dan Afrika Evi’ne ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Ankara’da ‘Afrika Evi El Sanatları Pazarı ve Kültür Merkezi’ndeki sergiyi gezdi.

Emine Erdoğan’dan Afrika Evi’ne ziyaret

Emine Erdoğan, 25 Mayıs Dünya Afrika Günü ve Afrika Evi El Sanatları Pazarı ve Kültür Merkezi’nin kuruluşunun birinci yıl dönümü dolayısıyla merkezi ziyaret etti. Türkiye’de görev yapan bazı Afrika ülkeleri büyükelçilerinin eşleri tarafından karşılanan Emine Erdoğan, Türkiye’de bulunan Gine Cumhurbaşkanı Alpha Conde’nin eşi Hadja Djene Kaba Conde ile bir araya geldi. Büyükelçi eşleri ile Afrika el sanatlarından örneklerin yer aldığı sergiyi gezen Emine Erdoğan ve Conde’ye Etiyopya kahvesi ve Türk kahvesi ikram edildi. Emine Erdoğan, daha sonra Afrika Evi El Sanatları Pazarı ve Kültür Merkezi’ndeki ürünler ve çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Suriye'de Türk askeri konvoyuna hava saldırısıMilli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İdlib'de 9 Numaralı Gözlem Noktası'na intikal esnasında konvoyumuza bir hava saldırısı düzenlenmiş, 3 sivil ölmüş, 12 sivil yaralanmıştır. Mevcut anlaşmalara ve Rusya ile aramızdaki iş birliği ve diyaloga aykırı bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz" denildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber