Emniyete 25 bin 500 kişi daha alınacak

Emniyete 25 bin 500 kişi daha alınacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polis Akademisi Arnavutköy Polis Meslek Eğitim Merkezi’nin 21. Dönem Mezuniyet Töreni’ne katıldı. Soylu, “21. dönem mezunlarımızla birlikte bu yıl 18 bin 426 evladımız emniyet teşkilatımıza katılmış olacak. Yıl sonuna kadar 25 bin 500 kişilik daha alım planlıyoruz. Önümüzdeki yıl da 35 bin yeni öğrenci alacağız” dedi.

‘Terör tarihe gömülecek’

Terörün artık küresel bir şirket gibi küresel bir akılla yönetildiğini, yıllardır Türkiye’de bir şekilde varlığını sürdüren DHKP/C ve PKK’ya, DEAŞ ile FETÖ gibi örgütlerin eklendiğini hatırlatan Soylu, ülkenin huzuru ve güveni için büyük bir gayret içinde çalıştıklarını anlattı. Soylu, “Özellikle 15 Temmuz ve arkasındaki hain yapılanmanın güvenlik birimlerimizde yarattığı tahribatı kapatıp artıya geçmeye çalışıyoruz. Emniyet teşkilatımızdaki personel sayımıza 15 Temmuz sonrasındaki süreçte ülke genelinde 68 bin 779 yeni polis ekledik. Yalnızca İstanbul’da 17 bin 465 polis arkadaşımızı göreve başlattık. Bugün 21. dönem mezunlarımızla birlikte bu yıl içinde 18 bin 426 evladımız emniyet teşkilatımıza katılmış olacak. Yıl sonuna kadar 25 bin 500 kişilik daha alım planlıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl da 35 bin yeni öğrenci alacağız” ifadelerini kullandı. Türkiye Cumhuriyeti’nin terörle mücadelede kararlı olduğunu, milletin de devletine sahip çıktığını dile getiren Soylu, “Terör bu topraklarda artık tarihe gömülecektir. Ne PKK’sı, ne DEAŞ’ı, ne FETÖ’sü, ne DHKP-C’si. Bu topraklarda bir daha adı anılmayacaktır” diye konuştu.

Kamyon yolu çökertti, arkadan gelen otomobil çukura düştüBrezilya'da toprak yüklü bir kamyonun asfaltta açtığı çukura, arkasından gelen bir otomobil düştü. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber