En genciniz 44 yaşında

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 23 üniversite öğrenci konseyi temsilcisi ile yaptığı görüşmeye, “CHP’de genç milletvekili olmalı” talebi damgasını vurdu

En genciniz 44 yaşında

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 23 üniversite öğrenci konseyi temsilcisi ile yaptığı görüşmeye, “CHP’de genç milletvekili olmalı” talebi damgasını vurdu. Üniversitelilerin, “18 yaşında üniversiteye giriyoruz ama CHP’de genç yok. En genç milletvekiliniz 44 yaşında” diye sitem etmesi üzerine Kılıçdaroğlu, “Kapımız sonuna kadar gençlere açık. Mücadele edin, engelleri yara yara gelin, biz memnun oluruz” yanıtını verdi.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Çankaya Köşkü’nde, üniversite öğrenci konseyi başkanlarına (ÖKB) verdiği yemeğe çağrılmayan öğrenciler, dün Kılıçdaroğlu ve gençlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Engin Altay ile 75 dakika görüştü. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan’ın ÖKB’lerle yaptığı toplantıdan sonra muhalif açıklamalarıyla dikkati çeken öğrencilerin pek çoğu Kılıçdaroğlu’yla görüşenler arasında yer aldı. Kılıçdaroğlu’yla görüşmek isteyen 30 öğrenci konsey temsilcisinden 23’ü görüşmeye katılırken, Doğu Anadolu’dan gelecek olan 7 öğrenci temsilcisinin ise parasızlık dolayısıyla Ankara’ya ulaşamadığı belirtildi.

Jaguarlı temsilci yoktu
Gül’ün verdiği yemeğe Jaguar marka arabasıyla giden Bilkent Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Alper Altınel ile yemek sonrasında kendi üniversitesindeki öğrencilerden tehdit aldığı ortaya çıkan ODTÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Ahmet Kerem Güler görüşmeye katılmadı. CHP’den randevu alan muhalif öğrencilerin, Altınel ve Güler’e Kılıçdaroğlu ile görüşeceklerini bildirmesine karşın iki ismin toplantıya katılmaması dikkati çekti.

Polis araştırıyor” iddiası
Dokuz Eylül Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Alp Özdemir, Kılıçdaroğlu’na, YÖK Başkanı Özcan’ın düzenlediği toplantının ardından yaptığı muhalif açıklamalar dolayısıyla telefonunun dinlendiğini söyledi.

İşte o diyalog
Edinilen bilgilere göre, samimi bir havada geçen görüşmede şu diyaloglar yaşandı.
* Öğrenci: Biz 18 yaşında üniversiteye giriyoruz. Ancak partinizde genç yok. Baktığımızda en genç milletvekiliniz 44 yaşında. Daha genç milletvekilleri olmalı.
* Kılıçdaroğlu: 12 Eylül darbesi ne yazık ki gençleri siyaset dışına itti, ilgilenmelerini önledi. Engelleri yara yara gelin, mücadele edin, hak ettiğiniz yerlere gelin. Partimizde size yer var.
* Öğrenci: Gençlik kolları başkanınız da sizi eleştirebilmeli.
* Kılıçdaroğlu: Bundan çok mutlu olurum. Buna açığız ve bunu savunuyoruz.
* Öğrenci: Biz ne CHP’li ne AKP’liyiz, hak arıyoruz.
* Kılıçdaroğlu: İşte böyle, taraf olmadan hakkınızı arayın, mücadele edin.

CHP’de 44 yaşında 3 milletvekili var:
Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil, Başkanlık Divanı Üyesi Yaşar Tüzün ve Turgut Dibek

Milas'ta orman yangınıMuğla'nın Milas ilçesindeki ormanlık alanda, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangına havadan ve karadan müdahaleye başlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber