Erdoğan: Bunun için dua ediyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ensar Vakfı iftarında önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan: Bunun için dua ediyorum

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

''HAKKI HAKİM KILMA DAVASINDAYIZ''
Türkiye karanlık günleri geride bıraktı. Elinde pala ile molotof ile dolaşan bizim neslimiz olamaz. Artık İmam Hatip'e giden evlatlarımız istediği üniversiteye gidebiliyor. Başörtüsü artık sorun olmaktan çıktı. Kurumları kendi görev alanına çektik. Hakkı hakim kılma davasındayız.

''MİLLETİMİZ ONLARI HATIRLAMAYACAK''
Milletimiz, imam-hatipleri kapatanları hatırlamıyor hatırlamayacak, hatırlasa bile bu isimleri hayırla yad etmeyecek. Ama bu okulları kuranlar ve yaşatanlar daima rahmetle anılacak. Milletimiz o ezana dokunanları silmiştir. Ama Menderes'i gönüllerde yaşatıyor.

''ZULÜMLER SON BULUR DİYE DUA EDİYORUM''
Üzülme, davanın sahibi haktır hak olan davada zafer muhakkaktır. Bu dava yolunda çektiğimiz her çile bizim için şereftir. Bu yürüyüşü hiç bir engel, hiçbir sabotaj, hiçbir iftira durduramayacaktır.

Suriye'de, Doğu Türkistan'da, Myanmar'da Müslümanlara yapılan işkenceler, bu zulümler son bulur diye dua ediyorum.

İstanbul'da iğrenç olay! Böyle götürdü... Polis her yerde onu arıyor!İstanbul Pendik’te bir kişi, 9 yaşında olduğu öğrenilen erkek çocuğunu kandırarak ormanlık alana götürdü. Çocuğu taciz eden şahıs kayıplara karışırken çocuğun olayı ailesine anlatmasıyla iğrenç olay ortaya çıktı. Şahsın çocuğu götürdüğü anlar kameraya yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber